02144444103
15 مشکل رایج دندان

15 مشکل رایج دندان

21 اردیبهشت 97 اصطلاحات دندانپزشکی

15 مشکل رایج دندان

در این مقاله قصد داریم 15 مشکل رایج دندان را برای شما بیماران در کلینیک دندانپزشکی تاج آشنا کنیم :

1)دندان درد

شما یک قرار ملاقات کلینیک دندانپزشکی را دارید، و نمی توانید به زودی به اندازه کافی بروید. در عین حال، می تواند دهان خود را با آب گرم، نخ دندان برای از بین بردن مواد غذایی که بین دندان ها گرفتار شده است، کمک کند و درد را بدون درد در نظر بگیرید.

اگر متوجه تورم یا چرک در اطراف دندان شوید، یا اگر تب داشته باشید، این می تواند نشانه ای از وجود آبسه باشد که یک مشکل جدی است.

به دندانپزشک خود را در اسرع وقت بروید . ممکن است به آنتی بیوتیکها و احتمالا کانال ریشه نیاز داشته باشید.

مشکل رایج دندان

مشکل رایج دندان

2) دندان های براق

دندان های شما شبیه لباس های شما هستند:

رویکرد مناسب بسیاری از لکه ها را حذف می کند. غذاها، داروها، تنباکو و تروما، برخی از چیزهایی است که می تواند دندان های شما را از بین ببرد. شما سه گزینه برای سفید کردن دندان دارید. دندانپزشک شما می تواند یک عامل سفید کننده و یک نور ویژه استفاده کند.

یا شما می توانید آنها را در خانه با یک سینی پلاستیکی و ژل از دندانپزشک یا فروشگاه خود سفید کنید.

ساده ترین انتخاب، خمیر دندان سفید کننده و شستشو های سفید کننده، فقط حذف لکه های سطحی است.

مشکل رایج دندان

مشکل رایج دندان

3) حفره ها

این حفره های کوچک در دندان هایتان خبر بد هستند. آنها وقتی که یک باکتری چسبنده، پلاک نامیده می شوند،

روی دندان ها شما ایجاد می شود، به آرامی پوسته سختی که مینای دندان را می بلعد، از بین می برد.

بزرگسالان همچنین می توانند مشکلات پوسیدگی دندان را در خط آدامس و اطراف لبه های پرکننده های قبلی داشته باشند.

برای جلوگیری از آن، دندان های خود را حداقل دو بار در روز با یک خمیر دندان فلوراید بشویید،

هر روز صبحانه، نخ دندان را محدود کنید، با دهانشویه فلوراید شستشو دهید، و با قرار دادن دندان های خود ادامه دهید.

مشکل رایج دندان

مشکل رایج دندان

4) دندان خرد شده

این شماره  نوع آسیب دندان است. تصادف می تواند یک تراشه ایجاد کند. بنابراین می تواند چیزی بسیار غیر قابل درک، مانند chopping popcorn. دندانپزشک شما ممکن است یک تاج را توصیه کند اگر تراشه بزرگ باشد یا با یک ماده رزین قوی برای جایگزینی ناحیه ای که تراشه داشته باشد باند می شود. اگر خمیر در معرض خطر باشد، ممکن است به یک کانال ریشه و سپس روکش یا تاج نیاز داشته باشید.

 

مشکل رایج دندان

مشکل رایج دندان

5) دندان های آسیب دیده

یک دندان بالغ که به درستی وارد نمی شود، تحت تاثیر قرار می گیرد. معمولا هنگامی اتفاق می افتد که یک دندان در برابر دندان، استخوان یا بافت نرم دیگر گیر کرده باشد.

اگر دچار مشکل نشوید، یک دندانپزشک ممکن است توصیه کند که آن را تنها بگذارید. اما اگر بعدا آسیب ببیند یا مشکلی ایجاد کند، یک جراح دهان میتواند آن را حذف کند.

 

مشکل رایج دندان

مشکل رایج دندان

6) دندان شکسته شده

شما فوتبال را بدون نگهبان دهان یا جویدن بازی کردید یا شاید نمیدانید چطور اتفاق افتاده است، اما حالا مولر ترک خورده ای دارید. آیا دندانپزشک شما دندان را نجات می دهد؟ بستگی دارد اکثر دندانپزشکان توصیه می کنند تاج دندان های ترک خورده برای جلوگیری از بدتر شدن کرک. اگر دندان حساس به گرم و سرد است، مشکل پیچیده تر است. تا زمانی که دندانپزشک خود را مشاهده نکنید، سعی کنید از طرف دیگر بخورید. اگر کرک بالای خط دندان باشد، ممکن است به یک کانال ریشه و یک تاج نیاز داشته باشید. ترک عمیق تر به این معنی است که دندان باید کشیده شود، هر چند. پر کردن می تواند احتمال ترک خوردن را افزایش دهد.

 

مشکل رایج دندان

مشکل رایج دندان

 

7) حساس به سرد

بستنی باید از نظر جسمی خوب باشد، وقتی که سرد به دندان هایتان دچار می شود، شما را از بین نمی برد. اولین گام یافتن علت است. این می تواند حفره ها، مینای دندان فرسوده یا پر کننده ها، بیماری های لثه، دندان های شکسته یا ریشه های بازدارنده باشد. هنگامی که دندانپزشک خود دچار مشکل می شود، ممکن است به پر کردن، کانال ریشه و یا درمان لثه ها برای جایگزینی بافت های از دست رفته نیاز داشته باشید. یا ممکن است فقط یک خمیر دندان یا نوار خفیف یا یک ژل فلوراید نیاز دارید.

مشکل رایج دندان

مشکل رایج دندان

8) دندان بیش از حد

چند دندان در دهان شما وجود دارد؟ اگر بیشتر افراد را دوست داشته باشید، دندان های اولیه یا “کودک” 20 ساله داشتید و اکنون 32 دندان بالغ دارید. این نادر است، اما برخی افراد دندان های اضافی دارند که به نام hyperdontia نامیده می شود.

افرادی که این بیماری را دارند نیز معمولا بیماری دیگری مانند شکاف شکم یا سندرم گاردنر دارند (که تومورهای سرطانی را تشکیل می دهند). درمان این است که دندان های اضافی را برداشته و از ارتودنسی دندان برای اصلاح نیش استفاده کنید.

مشکل رایج دندان

مشکل رایج دندان

9) دندان های تیز شده

اصلاح – ارتودنسی – فقط برای بچه ها در دندانپزشکی کودکان نیست. و صاف کردن دندان های کشیده شده و تنظیم نیش خود را نه تنها برای یک لبخند زیبا. این می تواند یک بخش کلیدی برای بهبود کلی سلامت دندان ها باشد، از بین بردن علائم مانند درد فک. ارتودنتیست ها ممکن است از پرانتز (فلز یا سینی)، ترازو و نگهدارنده استفاده کنند.

 

مشکل رایج دندان

مشکل رایج دندان

10) شکاف بین دندان

شما ممکن است یک شکاف بین دندان های جلو را درک نکنید. افرادی معروف که در این نمایشگاه ورزشی هستند عبارتند از خواننده مدونا، بازیگر آنا پاوین، مدل لورن هاتون، و بازیکن فوتبال، میزبان تلویزیون مایکل استراحان است. اگر بخواهید آن را تصحیح کنید، گزینه های شما شامل ارتودنسی برای جابجایی دندان ها و راه حل های آرایشی مانند ونیر یا اتصال است.

 

مشکل رایج دندان

مشکل رایج دندان

11) مشکلات خونریزی

آیا لثه ها به راحتی خونریزی می کنند؟ آیا آنها مناقصه دارند؟ آیا متوجه شده اید که آنها از دندان هایتان دور می شوند؟ ممکن است در مراحل اولیه بیماری لثه (گینوییت) یا در مرحله پیشرفته (پریودنتیت) باشد. ایجاد یک پلاک، یک باکتری چسبنده، زیر خط دندان باعث آن می شود.

پریودنتیت ناشی از چپ بدون درمان، می تواند باعث از دست رفتن استخوان شود و دندان های شما ممکن است شل شوند یا شل شوند. این می تواند سخت تر به جویدن و حتی صحبت کند. برای جلوگیری از بیماری های لثه، قلم مو، نخ و روزانه دهانشویه ضدعفونی کنید و دندانپزشک خود را برای تمیز کردن منظم ببینید.

مشکل رایج دندان

مشکل رایج دندان

12) دندان هایتان را مرتب کنید

سنگ زنی دندان های شما به نام بروکسیسم نامیده می شود. استرس یکی از علل است دندانهای ناسازگار یا مسائل خواب نیز ممکن است در میان بزرگسالان مجرمان باشد. (در میان بچه ها علل می توانند شامل آلرژی ها باشند.) برکسیسم می تواند به شما آسیب برساند، یک درد شکم، دندان های شکسته و یا سست.

اگر دندانهایتان را در شبانه روز بشویید، از دندانپزشک خود بخواهید که با یک نگهبان دهان تطبیق دهید. اگر این یک مشکل روزانه است، مدیتیشن، تمرین یا روشهای دیگر برای محدود کردن استرس را امتحان کنید.

مشکل رایج دندان

مشکل رایج دندان

13) مشکل دندان عقل

اگر دندانپزشک شما دندان های عقل خود را، یا دندان های مولد سوم، می گوید، بدون مشکلی به وجود می آید، خودتان خوش شانس باشید. اکثر مردم – 90٪ – دارای حداقل یک دندان عقل هستند که تحت تاثیر قرار می گیرند و یا نمی توانند به طور کامل رشد کنند.

مشکلات دندان های عقلانی شما ممکن است باعث حفره، آسیب به دندان های همسایه و بیماری لثه شود. دندان عقل معمولا بین سنین 17 تا 25 سالگی است. دندانپزشک شما باید پیشرفت خود را دنبال کند. اگر آنها به یک مشکل تبدیل شوند، ممکن است لازم باشد آنها را حذف کنید.

مشکل رایج دندان

مشکل رایج دندان

14) هیچ اتاق به Floss

مهم نیست که چقدر مناسب باشد، همیشه باید بین نخ دندان بین دندان ها وجود داشته باشد. اگر نه، ممکن است لازم باشد که به یک نخ دندان نازک و یا یک ریز ریز تبدیل شوید. شما همچنین می توانید نوع دیگری از ابزار را امتحان کنید، مانند یک حلقه حلقه یا انتخاب دندان.

آزمایش کنید تا زمانی که یک محصول را پیدا کنید که برای شما کار میکند و سپس هر روز آن را استفاده کنید. Flossing برای حفظ سلامت دندان ها ضروری است.

مشکل رایج دندان

مشکل رایج دندان

15. آیا گریل ها مشکلی دارند؟

پوشش فلزی تزئینی به دندانها با استفاده از چسب مخصوص برای استفاده در دهان شما می تواند آسیب برساند. و یک کوره ساخته شده از فلز ارزان تر از طلا یا نقره می تواند دهان شما را تحریک کند.

همیشه قبل از غذا خوردن یک کوره را بردارید و مطمئن شوید که آن را نگه دارید و دندان هایتان را تمیز کنید.

 

مشکل رایج دندان

مشکل رایج دندان

source

ایمپلنتونیر

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.