02144444103

پریودنتیست کیست؟

30 تیر 97 پریودنتیست

پریودنتیست کیست؟

متخصصان Periodontist

پریودنتیست یک دندانپزشک است که متخصص در پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری پریودنتال و در قرار دادن ایمپلنت های دندانی است.متخصصان در درمان التهاب دهان هستند. دوره های آموزشی در این مناطق، از جمله سه سال تحصیلی اضافی در خارج از مدرسه دندانپزشکی، آموزش های گسترده ای در اختیارتان قرار می دهند. آنها با آخرین تکنیک های تشخیص و درمان بیماری پریودنتال آشنا هستند و همچنین در انجام روش های زیبایی پریودنتال آموزش دیده اند.برای رفع مشکلات دندانی خود و مشاوره می توانید از مشاورین کلینیک تخصصی تاج تماس بگیرید. در این کلینیک مهمترین موارد از جمله ارتودنسی دندان ، ایمپلنت ، ونیر ، دندانپزشکی کودکان مهمترین خدمات این کلینیک میباشد.

پریودنتال ها اغلب موارد پریودنتالی مشکل تر را درمان می کنند، مانند افرادی که دچار بیماری های شدید لثه یا یک بیماری پیچیده پزشکی هستند. پریودنتیست ها طیف گسترده ای از درمان هایی مانند  پوسته شدن و ریشه سازی (که در آن سطوح آلوده ریشه تمیز می شود) و یا دندریمنت ریشه (که در آن بافت آسیب دیده برداشته می شود) ارائه می دهد. آنها همچنین می توانند بیماران مبتلا به مشکلات زخم را با استفاده از طیف وسیعی از روش های جراحی درمان کنند. علاوه بر این، پرتودنت ها به ویژه در نصب، نگهداری و تعمیر ایمپلنت های دندانی آموزش دیده اند.

در طول اولین بازدید، پریودنتیست معمولا بیمار تاریخچه پزشکی و دندان پزشکی را بررسی می کند. برای پریودنتیست بسیار مهم است که بدانیم که آیا داروها مصرف می شود یا اینکه بیمار برای هر شرایطی که می تواند در مراقبت های پر رونده مانند بیماری قلبی، دیابت و یا بارداری تحت درمان قرار گیرد، درمان می شود.

پرتونودیست لثه را بررسی می کند، بررسی می کند که آیا رکود خط رطوبت وجود دارد، ارزیابی می کند که چطور دندان ها را با هم بجوشانند، و دندان ها را بررسی می کنند تا ببینند که چقدر شل شده اند. پرتوودنت همچنین یک وسیله اندازه گیری کوچک را به نام یک پروب قرار داده و آن را بین دندان ها و لثه ها قرار می دهد تا عمق فضایی که شناخته شده است به عنوان جراحی پریودنتال شناخته شود. این به ارزیابی سلامت لثه ها کمک می کند. اشعه ایکس نیز ممکن است برای مشاهده سلامت استخوان زیر خط دندان باشد.

پریودنتیست چیست؟

پریودنتیست چیست؟

چه کسی باید دوره پریودنتیت را ببیند؟

برخی از نیازهای پریودنتال بیمار را می توان توسط دندانپزشک عمومی مدیریت کرد. با این حال، به دلیل اینکه بیشتر بیماران در معرض علائم بیماری پریودنتال هستند، همراه با تحقیقات نشان می دهد که ارتباط بین بیماری پریودنتال و سایر بیماری های مزمن پیری، درمان پریودنتال ممکن است نیاز بیشتری به درک بیشتر و افزایش مهارت توسط یک متخصص آموزش دیده داشته باشد. بیمارانی که دارای بیماری متوسط یا شدید بیماری پریودنتال یا بیماران با موارد پیچیده تر هستند، بهتر است با مشارکت بین دندانپزشک و پریودنتال مدیریت شود.

بیماری لثه (یا بیماری پریودنتال) و جراحی لثه هر ساله میلیون ها نفر را تحت تاثیر قرار می دهد و دلیل اصلی از دست رفتن دندان در بین بزرگسالان است. با این حال بسیاری از مردم فکر نمیکنند که دچار بیماری لثه تا زمانی که دندان های شکننده یا درد شدید ایجاد کنند. این به این دلیل است که بیماری های لثه اغلب در مراحل اولیه علائم کمی دارند و باعث می شود تا مشکلات زیادی پیش آید.

پس چگونه بیماری لثه رخ می دهد؟

بیماری لثه وقتی شروع می شود که باکتری در امتداد خط دندان و بین دندان قرار می گیرد، جایی که برای آنها پنهان کردن آنها آسان است. در این مرحله، نشانه های کمی – اگر وجود داشته باشد رخ می دهد. همانطور که این باکتریها ضرب می شوند، سمومی را تولید می کنند که باعث می شود که دندان ها از دندان ها جدا شوند یا از دست رفتن دندان ها بیشتر شود و بیشتر دندان در معرض پلاک و دندان قرار می گیرد. هنگامی که باکتری ها زیر خط سم را به قسمت ریشه دندان حرکت می کنند، تنها با مسواک زدن و نخ ریسی نمی توان آنها را حذف کرد. این مرحله پیشرفته بیماری لثه است هنگامی که از بین رفتن دندان می تواند رخ دهد.

 

چگونه می توانم بگویم که نیاز به یک پریودنتیست دارم؟

پریودنتیست چیست؟

پریودنتیست چیست؟

در حالی که پیشرفت بیماری لثه را می توان درمان کرد، درمان ها وسیع تر و گران تر می باشند. اما زمانی که بیماری در اوایل زودگذر است، درمان بسیار ساده تر و ارزان تر است. دیدن پریودنتیست بهترین راه برای دانستن اینکه آیا شما بیماری لثه دارید، چندین نشانه و علائم وجود دارد که می توانید مراقب باشید که می تواند به شما کمک کند تعیین کنید که آیا ممکن است برای ارزیابی و احتمالا درمان به پریودنتیت خود مراجعه کنید:

لثه هایتان قرمز، تورم یا خونریزی می کنند، مخصوصا در هنگام مسواک زدن و نخ ریسی. این ها اغلب اولین و رایج ترین نشانه هایی هستند که لثه ها تحت حمله باکتری های مضر قرار می گیرند.
شما دارای نفس مزمن بد یا طعم و مزه نارنجی در دهان خود هستید. تولید باکتری ها و تولید باکتری های توکسین می توانند باعث نفخ بد یا طعم ترش شوند که حتی پس از مسواک زدن نیز می توانند دوباره به وجود آیند.
لثه های شما از بین می روند یا جیب های عمیق بین دندان ها و لثه ها وجود دارد.
دندان های شما از همگرایی طبیعی خود خارج می شوند و یا احساس می کنند که شل شده اند.
شما متوجه تغییرات در الگوی نیش شما شده اید. همانطور که دندانها سست می شوند، می توانند باعث اختلاف در نحوه دهان شما می شوند، زمانی که از خوردن یا جویدن لذت می برید.
هنگام غذا خوردن درد دارید. هنگامی که باکتری باعث عفونت در اطراف ریشه دندان می شود، از بین رفتن می تواند فشار ایجاد کند که باعث درد در داخل و اطراف دندان و آدامس شود.
دندان های شما حساس به درجه حرارت شدید هستند. به همین ترتیب، هنگامی که ریشه درگیر است و لثه ها به سمت ریشه بیشتر می روند، دندان های شما می توانند به تغییرات دما بسیار حساس باشند.
سابقه خانوادگی بیماری های لثه ای دارید. مطالعات نشان داده اند که عوامل متعددی که به بیماری لثه کمک می کنند ممکن است در خانواده ها اجرا شود. اگر یک عضو خانواده – مخصوصا پدر و مادر، پدربزرگ یا مادربزرگتان – با بیماری لثه داشته باشید، باید برای ارزیابی یک بیماری پستان را مشاهده کنید.
شما سیگار می کشید و یا سیگار می کشید سیگار سبب کاهش گردش خون می شود، بنابراین لثه ها اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز برای سالم نگه داشتن ندارند. هنگامی که لثه ها در سلامت مطلوب نیستند، نمی توانند عفونت و یا حمله باکتری ها را از بین ببرند و همچنین می توانند زمانی که سالم هستند، باعث ایجاد بیماری های سوزی شوند.
دیابت دارید باکتری هایی که مسئول بیماری های دهان در قند هستند، و افراد مبتلا به دیابت عمدتا دارای سطوح بالاتر قند در بزاق هستند. به علاوه، دیابت همچنین می تواند گردش خون لازم برای حفظ لثه ها سالم و صاف باشد.

پریودنتیست که تخصص جراحی لثه هم نامیده می‌شود، شاخه‌ای از دندان‌پزشکی است که به تشخیص و درمان بیماری‌های بافت نرم و سخت (بجز دندان) در حفره دهان می‌پردازد. درمان بیماری‌های لثه، جراحی‌های ماینور و میکروسکوپی دهانی، اعمال زیبایی، مهندسی بافت، بازسازی و پیوند استخوان و بافت نرم دهان و کاشت دندان (ایمپلنت) از کارهای تخصصی این رشته می‌باشد.

ایمپلنت یک ریشه دندان مصنوعی است که در فک شما  برای جایگزینی دندان یا پل قرار داده شده است.

کاشت دندان ممکن است که یک گزینه مناسب و خوبی باشد برای افرادی که دندان خود را در اثر بیماری های لثه و یا به دلایل دیگر از دست داده اند.

انواع کاشت دندان ( ایمپلنت )

کاشت درونی ( دراستخوان ) : این نوع کاشت  از شایع ترین نوع استفاده از ایمپلنت است.

انواع مختلفی از ایمپلنت  که شامل پیچ ، سیلندر یا پره به وسیله جراحی در استخوان فک قرار داده می شوند.

از این نوع ایمپلنت به طور کلی به عنوان یک جایگزین برای بیمارانی که نیاز به  پل یا پروتز دارند استفاده می شود.

نوع دیگر ایمپلنت برای بیمارانی است که باید از دندان مصنوعی معمولی استفاده کنند.

ارتفاع استخوان فک در این دسته از بیماران کم است و ایمپلنت در بالای فک با پست چارچوب فلزی بیرون زده کار گذاشته می شود سپس پروتز بر روی آن قرار داده می شود.

source

دیگر مقالات مفید کلینیک دندانپزشکی تاج :

درمان خانگی برای خشکی دهان

ریشه درمانی (علائم، مراحل، عوارض، هزینه)

علت تلخ بودن طعم دهان

همه چیز در مورد جرم گیری دندان در سال ۲۰۱۸

مهندسی بافت در دندانپزشکی

جهت رزرو نوبت در کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید

برای مشاهده سایر مقالات کلینیک دندانپزشکی تاج اینجا کلیک کنید.

اطلاعات تماس

تلفن : ۴۴۴۴۴۱۰۳  – ۴۴۸۹۸۳۲۴  ( ۰۲۱ )
آدرس :جنت اباد مرکزی تقاطع نیایش ( چهار راه ایرانپارس) طبقه فوقانی بانک کوثر پلاک ۲
ساعت کاری : کلینیک دندانپزشکی تاج از 9 صبح تا 10 شب
(روزهای جمعه و تعطیل از ساعت ۱۱ تا ۷ شب)
ایمیل: Info@tajdentalclinic.com

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.