02144444103
7 روش ساده برای سفید کردن دندان ها در خانه

7 روش ساده برای سفید کردن دندان ها در خانه

10 فروردین 97 زیبایی

7 روش ساده برای سفید کردن دندان ها در خانه

 ما در این مقاله 7 روش ساده برای سفیدکردن دندان ها در خانه برای شما آماده کرده ایم  :

 اکثر محصولات سفید کننده از مواد شیمیایی برای سفید کردن دندان ها استفاده می کنند که به بسیاری از افراد مربوط می شود.

اگر میخواهید دندانهای سفیدتر را بچینید، اما همچنین میخواهید از مواد شیمیایی اجتناب کنید، در این مقاله گزینهای بسیاری وجود دارد که هر دو طبیعی و ایمن هستند.

چه دندان هایی زرد رنگ مشوند؟

فاکتورهای متعددی وجود دارد که دندان ها را زرد می کند و درخشش روشن و سفید خود را از دست می دهند.

برخی از غذاها ممکن است مینای دندان شما را که لایهی دوردستی دندانهایتان است لکه کند. علاوه بر این، ایجاد پلاک روی دندانها باعث می شود که آنها زرد شوند.

این نوع از تغییر رنگ معمولا با درمان منظم تمیز کردن و سفید کننده درمان می شود.

با این حال، گاهی اوقات دندان ها به رنگ زرد  دیده می شوند، زیرا مینای دندان به حالت عادی ریزد، و دندان را در زیر نشان می دهد. دنتین به طور طبیعی زرد و بافت استخوانی است که در زیر مینای دندان قرار دارد.

7 روش ساده برای سفید کردن دندان ها در خانه

7 روش ساده برای سفید کردن دندان ها در خانه

در اینجا 7 راه ساده برای شما می توانید به طور طبیعی دندان هایتان را سفید کنید:

1. سعی کنید  از روغن نارگیل استفاده کنید 

کشیدن روغن یک درمان محلی سنتی هند است که به منظور بهبود بهداشت دهان و حذف سموم از بدن است.

این تمرین شامل جمع کردن روغن در دهان خود برای از بین بردن باکتری است که می تواند به پلاک تبدیل شود و دندان هایتان را به زرد تبدیل کند .

به طور سنتی، سرخپوستان از روغن آفتابگردان یا کنجد برای کشیدن روغن استفاده می کنند، اما هر روغن کار خواهد کرد.

روغن نارگیل یک انتخاب محبوب است زیرا دارای طعم دلپذیر و مزایای سلامتی فراوان است.

روغن نارگیل همچنین دارای اسید لوریک است که به خاطر توانایی آن در کاهش التهاب و کشتن باکتری ها  شناخته شده است.

چند مطالعه نشان داده است که کشیدن روزانه روغن به طور موثر باکتری ها در دهان همراه با پلاک و گینووییت  را کاهش می دهد.

استرپتوکوک موتانس یکی از انواع اولیه باکتری در دهان است که باعث ایجاد پلاک و ژنژیویت می شود. یک مطالعه نشان داد که روزانه شستشو با روغن کنجد به طور قابل توجهی باعث کاهش استرپتوکوک موتانس در بزاق به مدت یک هفته  می شود.

متاسفانه، هیچ مطالعات علمی وجود ندارد که نشان دهد که کشیدن روغن دندان هایتان را سفید می کند. با این حال، این یک کار ایمن و قطعا ارزش تلاش است. بسیاری از مردم ادعا می کنند که دندان هایشان بعد از رسیدن روغن به طور منظم سفید تر و روشن تر هستند.

برای کشیدن روغن، 1 قاشق غذاخوری روغن نارگیل را در دهان خود قرار دهید و روغن را از طریق دندان هایتان بکشید. روغن نارگیل در دمای اتاق کاملا جامد است، بنابراین ممکن است چند ثانیه طول بکشد تا ذوب شود. ادامه روغن کشیدن را برای 15-20 دقیقه کامل ادامه دهید.

اطمینان حاصل کنید که روغن نارگیل را به یک توالت یا سطل زباله می اندازید، زیرا می تواند یک بار در لوله های تخلیه خود به حالت جامد بازگردد و باعث ایجاد یک اشکال شود.

بر خلاف بسیاری از روش های دیگر سفید کردن دندان، کشیدن روغن نارگیل دندان هایتان را به اسید یا سایر مواد تشکیل دهنده ای که مینا را تخریب می کند، قرار نمی دهد. این به این معنی است که روزانه ایمن باشد.

2. قلم مو با نوشابه سودا

سودا پودر دارای خواص طبیعی سفید کننده است، به همین دلیل است که عنصر محبوب در خمیر دندان تجاری است.

این یک ساینده خفیف است که می تواند به لکه های سطحی روی دندان ها کمک کند.

علاوه بر این، نوشابه های گازدار یک محیط قلیایی در دهان شما ایجاد می کند که مانع از رشد باکتری ها می شود .

این یک راه حل نیست که دندان هایتان را یک شبه سفید کند، اما شما باید در زمان ظهور دندان های خود دقت کنید.

علم هنوز اثبات نکرده است که مسواک زدن با نوشابه گاز طبیعی دندان هایتان را سفید می کند، اما مطالعات متعدد نشان می دهد که خمیر دندان با سودا دارای اثر سفید سفید است.

یک مطالعه نشان داد که دندان های دندان حاوی سودا در مقایسه با دندان های معمولی بدون نوشابه، به طور قابل ملاحظه ای در حذف لکه های زرد از دندان ها مؤثر است. بالاتر از غلظت نوشابه، بیشتر اثر .

علاوه بر این، بررسی پنج مطالعه نشان داد که دندان های دندان حاوی سودا پلاک را از دندان ها به طور موثر تر از دندان های نوشابه سودا حذف می کند .

برای استفاده از این دارو، 1 قاشق چای خوری پودر نوشابه را با 2 قاشق چای خوری آب مخلوط کنید و دندان های خود را با ریش بشویید. شما می توانید چند بار در هفته انجام دهید.

3. از هیدروژن پراکسید استفاده کنید

7 روش ساده برای سفید کردن دندان ها در خانه

7 روش ساده برای سفید کردن دندان ها در خانه

پراکسید هیدروژن عامل سفید کننده طبیعی است که همچنین باکتری ها را در دهان شما می کشد .

در حقیقت، مردم به دلیل توانایی آنها برای کشتن باکتری ها، برای سال ها از بروز پراکسید هیدروژن استفاده کرده اند.

بسیاری از محصولات سفید کننده تجاری حاوی پراکسید هیدروژن هستند، اگر چه در غلظت بسیار بالاتر از شما استفاده می شود.

متاسفانه، هیچ مطالعهای برای نشان دادن اثرات شستشو یا مسواک زدن با پراکسید هیدروژن به تنهایی وجود ندارد، اما مطالعات متعددی، خمیردندانهای تجاری حاوی پراکسید را تجزیه و تحلیل کرده اند.

یک مطالعه نشان داد که یک خمیر دندان شامل نوشابه گازدار و 1٪ پراکسید هیدروژن به طور قابل ملاحظه ای سفید تر از دندان ها است .

مطالعه دیگری نشان داد که مسواک زدن با یک خمیر دندان تجاری حاوی دوز پودر پودر و پراکسید دو بار در روز منجر به 62٪ دندان سفید در شش هفته شد .

با این حال، برخی از سوالات در مورد ایمنی پراکسید هیدروژن وجود دارد.

در حالی که غلظت های شدید رقیق به نظر می رسد بی خطر است، غلظت های شدید یا بیش از حد می تواند باعث سوزش لثه و حساسیت دندان شود. نگرانی نیز وجود دارد که دوزهای بالا ممکن است باعث ایجاد سرطان شوند، اما این ثابت نشده است .

یکی از راه های استفاده از پراکسید هیدروژن به عنوان دهانشویه قبل از اینکه دندان های خود را برساند. اطمینان حاصل کنید که از یک راه حل 1.5٪ یا 3٪ استفاده کنید تا از عوارض جانبی جلوگیری شود.

شایع ترین غلظت پراکسید هیدروژن در داروخانه 3٪ محلول است. شما می توانید این غلظت را به راحتی با مخلوط کردن مقادیر پراکسید و آب به میزان 1.5٪ رقیق کنید.

راه دیگری برای استفاده از پراکسید هیدروژن با مخلوط کردن آن با نوشابه های گازدار برای ایجاد خمیر دندان است. ترکیب 2 قاشق چای خوری پراکسید هیدروژن با 1 قاشق چای خوری سودا و به آرامی دندان های خود را با مخلوط مسواک بزنید.

استفاده از این خمیر خانگی را چند بار در هفته محدود کنید، زیرا استفاده بیش از حد می تواند مینای دندان شما را از بین ببرد.

4. از سرکه  سیب استفاده کنید

سرکه سیب سرکه سیب زمینی برای قرن ها به عنوان یک ماده تمیز کننده ضد عفونی کننده و طبیعی استفاده می شود.

اسید استیک، که عامل اصلی فعال در سرکه سیب سیب است، به طور موثر باعث کشتن باکتری ها می شود. املاح ضد باکتری سرکه چیزی است که برای تمیز کردن دهان و سفید کردن دندان ها  مفید است.

یک مطالعه انجام شده روی دندان گاو نشان داد که سرکه سیب سیب دارای اثر سفید کننده روی دندان است. با این حال، آنها همچنین متوجه شدند که سرکه ممکن است دندان ها را نرم کند .

اسید استیک در سرکه ممکن است موجب ریزش مینا روی دندان ها شود. به همین دلیل، شما نباید هر روز سرکه سیب سرکه مصرف کنید. شما همچنین باید مقدار زمانی که سرکه سیب سرکه در تماس با دندان های خود را محدود  محدود کنید.

برای استفاده از آن به عنوان دهانشویه، آن را با آب رقیق کنید و آن را چند دقیقه در دهان خود بکشید. بعدا باید دهان خود را با آب ساده بشویید.

5. از میوه ها و سبزیجات استفاده کنید

رژیم غذایی حاوی میوه ها و سبزیجات ممکن است برای بدن و دندان هایتان مناسب باشد.

در حالی که آنها جایگزین مسواک زدن دندان ها نیستند، میوه ها و سبزیجات خشن، میوه و سبزیجات می توانند به هنگام جوشیدن به پلاک کمک کنند.

به طور خاص، توت فرنگی و آناناس دو میوه هستند که ادعا شده اند برای کمک به سفید کردن دندان های شما.

توت فرنگی
سفید کردن دندانهایتان با مخلوط توت فرنگی و نوشابه های گازدار یک درمان طبیعی است که توسط افراد مشهور ساخته شده است.

طرفداران این روش ادعا می کنند که اسید مالیک موجود در توت فرنگی تغییر رنگ در دندان های شما را برطرف می کند، در حالی که نوشابه های گازدار باعث می شود که لکه ها را از بین ببرند.

با این حال، این درمان به طور کامل توسط علم حمایت نشده است.

در حالی که توت فرنگی ممکن است دندان های شما را از بین ببرد و آنها را سفید تر نشان دهد، بعید به نظر می رسد که لکه های روی دندان شما نفوذ کنند.

یک مطالعه اخیر نشان داد که ترکیبی از توت فرنگی و سودا باعث تغییر رنگ بسیار کمی در دندان ها شد، در مقایسه با محصولات سفید کننده تجاری .

اگر تصمیم می گیرید این روش را امتحان کنید، استفاده از آن را چند بار در هفته محدود کنید.

علیرغم مطالعات انجام شده نشان داده است که ریزه های توت فرنگی و نوشیدنی سودا حداقل بر مینای دندان تاثیر می گذارد، استفاده بیش از حد می تواند باعث آسیب شود .

برای استفاده از این دارو، یک توت فرنگی تازه را به هم بزنید، آن را با نوشابه گازدار ترکیب کنید و مخلوط را بر روی دندان های خود بشویید.

آناناس
برخی ادعا می کنند که آناناس می تواند دندان ها را سفید کند.

یک مطالعه نشان داد که یک خمیر دندان حاوی برملائین، آنزیم موجود در آناناس، در حذف لکه های دندان نسبت به خمیر دندان استاندارد (29) موثرتر بود.

با این حال، شواهدی وجود ندارد که خوردن آناناس همان اثر را تولید کند.

7 روش ساده برای سفید کردن دندان ها در خانه

7 روش ساده برای سفید کردن دندان ها در خانه

6. جلوگیری از سموم دندان قبل از آنکه اتفاق بیافتد

دندانهایتان به طور طبیعی به رنگ زرد به نظر می رسند اما برخی از چیزهایی که می توانید انجام دهید برای جلوگیری از لکه های روی دندان ها وجود دارد.

محدود کردن مواد غذایی و نوشیدنی ها
قهوه، شراب قرمز، انواع توت ها و نوشابه های تیره برای رنگ آمیزی دندان ها هستند.

این بدان معنا نیست که شما باید آنها را کاملا از بین ببرید، اما شما باید میزان زمان این مواد در تماس با دندان هایتان را محدود کنید.

در صورت امکان، نوشیدنی هایی که دندان ها را از یک کاه لکه دار می کنند، برای جلوگیری از تماس مستقیم با دندان هایتان استفاده کنید.

علاوه بر این، بعد از مصرف یکی از این غذاها یا نوشیدنی ها دندان های خود را به دندان های خود برسانید تا اثرات آن روی رنگ دندان هایتان محدود شود.

علاوه بر این، از سیگار کشیدن و جویدن آدامس اجتناب کنید، که هر دو می توانند تغییر رنگ پوست را ایجاد کنند.

محدود کردن شکر در رژیم غذایی خود
اگر میخواهید دندانهای سفیدتر داشته باشید، قهوه مصرف خود را کاهش دهید.

رژیم غذایی با قند از رشد باکتری استرپتوکوک موتانس، نوع اولیه باکتری است که باعث ایجاد پلاک و ژنژیویت می شود .

هنگامی که شما غذای شیرین مصرف می کنید، دندان های خود را به زودی پس از غذا بشویید.

مقدار زیادی کلسیم را در رژیم غذایی خود دریافت کنید
برخی از تغییرات دندان ناشی از مینای دندان است که از بین میرود و در زیر دنتین قرار میگیرد که رنگ زرد رنگ است. بنابراین، هر کاری که شما انجام می دهید برای تقویت مینای دندان هایتان کمک می کند دندان هایتان را مورچه سفید کنید.

غذاهای غنی از کلسیم مانند شیر، پنیر و کلم بروکلی ممکن است به محافظت از دندان های شما در برابر فرسایش مینای دندان کمک کنند .

7. ارزش عطر و طعم را فراموش نکنید

7 روش ساده برای سفید کردن دندان ها در خانه

7 روش ساده برای سفید کردن دندان ها در خانه

در حالی که برخی از تغییرات دندان به طور طبیعی با سن رخ می دهد، این عمدتا به دلیل ایجاد پلاک است.

مسواک زدن منظم و نخ ریسی می تواند به کاهش دندان های شما کمک کند با کاهش باکتری در دهان و جلوگیری از ایجاد پلاک.

خمیر دندان به آرامی لکه های روی دندان های خود را پاک می کند و بافتن باکتری ها را که منجر به پلاک می شود حذف می کند.

تمیز کردن دندان های معمولی نیز می تواند دندان های شما را در معرض پاک و سفید قرار دهد.

روشهای دیگر که ثابت نشده اند

چند روش دیگر سفید کردن دندان های طبیعی وجود دارد، اما هیچ شواهد علمی برای اثبات این که آنها موثر یا ایمن نیست وجود دارد.

در اینجا برخی از روش های اثبات نشده وجود دارد:

زغال چوب فعال: مسواک زدن با زغال چوب پودری ظاهرا سموم را از دهان می کشد و لکه ها را از دندان ها حذف می کند.
خاک رس کائولن: طرفداران این روش ادعا می کنند که مسواک زدن با خاک رس کمک می کند تا لکه ها را از دندان ها پاک کنند.
پودر میوه: مالش پوسته نارنجی، لیمو یا موز در دندان هایتان ادعا می شود که آنها را سفید تر کنید.
طرفداران این روش ادعا می کنند که دندان ها به طور قابل توجهی سفید تر هستند، اما هیچ مطالعه ای اثربخشی آنها را ارزیابی نمی کند. این نیز بدان معنی است که آنها در هنگام استفاده از دندان ها برای عوارض جانبی آزمایش نشده اند.

گرفتن پیغام خانگی
چندین روش طبیعی برای کمک به سفید کردن دندان ها وجود دارد. اکثر این داروها با تمیز کردن لکه های سطحی روی دندان ها کار می کنند.

با این حال، اکثر دندانپزشکان درمان سفید کننده را ارائه می دهند که بسیار قوی تر از این داروهای طبیعی هستند. آنها شامل سفید کردن دندان ها می شوند که ممکن است برای رنگ آمیزی شدید دندان موثر باشد.

ترجمه شده7 روش ساده برای سفید کردن دندان ها در خانه

برای مشاهده  مقاله روشهای دندانپزشکی زیبایی کلیک کنید

برای خواندن سایر مقالات این سایت در مورد دندانپزشکی اینجا کلیک کنید.

کلینیک دندانپزشکی – ایمپلنت – ونیر – دندانپزشکی کودکان – ارتودنسی دندان

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.