02144444103

مینای دندان چیست؟

8 فروردین 97 مینای دندان

مینای دندان چیست؟

آیا تا کنون درباره مینای دندان فکر کرده ای؟مینای دندان چیست؟ چقدر مهم است؟ چگونه می توانید از آن محافظت کنید؟ در اینجا پاسخ به تمام سوالات مینای دندانتان است.

مینای دندان چیست؟

مینای دندان چیست؟

مینای دندان در دندان هایتان، سخت ترین و سنگین ترین ماده در بدن شما است. این لایه بیرونی هر دندان را پوشش می دهد و بخش قابل توجهی از دندان است. مینای دندان عمدتا از مواد معدنی تشکیل شده است، به ویژه هیدروکسی آپاتیت. رنگ می تواند از زرد کم رنگ به سفید خاکستری متفاوت باشد؛ از آنجایی که نیمه شفاف است، این تنها بخشی از رنگ دندان های شماست.

مینا نقش مهمی در حفاظت از دندان ها در برابر پوسیدگی بازی می کند، بنابراین مهم است که همه چیز را انجام دهید تا بتوانید مینای دندان خود را از بین ببرید. این یک مانع قوی است که لایه های داخلی دندان های شما را از اثرات اسید و پلاک محافظت می کند. همچنین از لایه های حساس درونی دندان های شما از مواد غذایی و نوشیدنی هایی که بسیار گرم یا بسیار سرد هستند محافظت می کند.

مینای دندان چیست؟

مینای دندان چیست؟

جلوگیری 

اگر مینای دندان شما نابود شود، بدن شما بیشتر آن را جایگزین نمی کند. به عنوان مثال، برخلاف سایر قسمتهای بدن شما مانند استخوانهایتان، مینای دندان حاوی هیچ سلول زنده نیست، بنابراین نمیتواند بازسازی شود.

شما می توانید مینای دندان خود را از طریق اجتناب از غذاهایی که به علت آسیب زیادی ایجاد می کنند محافظت کنید. مواد غذایی قندی و میوه ها و نوشیدنی های اسیدی در معرض مینای دندان شما هستند. هنگامی که این مواد روی دندان های خود قرار می گیرند و با باکتری ها در دهان خود ارتباط برقرار می کنند، اسید لاکتیک تولید می شود که می تواند مینای دندان را صدمه بزند. در صورت امکان می توانید از این غذاها اجتناب کنید، و اگر آنها را مصرف کنید، به یاد داشته باشید بعد از آن به طور کامل برس کنید.

 عوارض مینای دندان

غذاهای بسیار سخت، مانند آب نبات یا آبنبات یخی، همچنین می توانند به مینای دندان شما آسیب برسانند و باعث می شود که آن را ترک کنید یا تراشه کنید، بنابراین این مواد غذایی نیز باید اجتناب شود. اگر از آب نبات سخت لذت ببرید، روی آن بنوشید، اما بر آن نوشیدنی نگذارید.

البته، شما همچنین می توانید با استفاده از عادات بهداشت دهان و دندان خود از مینای دندان خود محافظت کنید، مانند مسواک زدن منظم با خمیر دندان فلوراید، نخ ریسی، و بازدید از متخصص دندانپزشکی برای تمیزکاری حرفه ای به طور منظم.

مینا ماده مهمی است که باید بخشی از بهداشت دهان و دندان را مورد توجه قرار داده و محافظت کند

ترجمه شده : مینای دندان چیست؟

جهت مطالعه مقاله جلوگیری از پوسیدگی دندان کلیک کنید همچنین برای مشاهده سایر مطالب سایت اینجا وارد شوید.

کلینیک دندانپزشکی – ایمپلنت – ونیر – دندانپزشکی کودکان – ارتودنسی دندان

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.