02144444103
جراحی ایمپلنت دندانی

جراحی ایمپلنت دندانی

7 فروردین 97 ایمپلنت

 جراحی ایمپلنت دندانی

 جراحی ایمپلنت دندانی دندان یک روش است که جایگزین ریشه های دندان با فلز و پست های پیچش شده و جایگزین دندان های آسیب دیده و یا از دست رفته با دندان مصنوعی است  به نظر می رسد و عملکرد بسیار شبیه به دندان های واقعی است. جراحی ایمپلنت دندان می تواند یک جایگزین خوشایند برای پروتزهای پروتز یا پلکانی باشد که مناسب نیست.

نحوه عمل جراحی ایمپلنت دندانی بستگی به نوع ایمپلنت و وضعیت استخوان شما دارد. جراحی ایمپلنت دندان ممکن است شامل چندین روش باشد. مهمترین مزیت ایمپلنتها، پشتیبانی جامد از دندانهای جدید شما است – فرایندی که نیاز به استخوان برای تسریع در اطراف ایمپلنت است. از آنجا که این شفا نیاز به زمان دارد، فرآیند می تواند چند ماه طول

چرا انجام می شود

جراحی ایمپلنت دندانی

جراحی ایمپلنت دندانی

ایمپلنت های دندانی به صورت جراحی در استخوان  قرار می گیرند، جایی که آنها به عنوان ریشه های دندان های گمشده خدمت می کنند. از آنجا که تیتانیوم در ایمپلنت با جوشان خود جوش می خورد، ایمپلنت ها از بین نمی روند، باعث ایجاد سر و صدا و یا ایجاد آسیب استخوان می شوند. و مواد نمی توانند مانند دندان های خود که از پلان های معمولی پشتیبانی می کنند، پوسیدگی نکنند.

به طور کلی ایمپلنت های دندانی ممکن است برای شما مناسب باشند اگر شما:

 • یک یا چند دندان گمشده داشته باشید
  یک استخوان شکم که رشد کامل دارد
  استخوان کافی برای ایمپلنت ایمن دارید یا قادر به پیوند استخوان هستید
  بافت های سالم دهانی داشته باشید
  شرایط بهداشتی که بر روند بهبودی استخوان تأثیر می گذارد ندارد
  آیا می توانم یا نمی خواهم پروتزها بپوشم؟
  میخواهید سخنرانی خود را بهبود ببخشید
  مایل به انجام چند ماه به روند

خطرات

همانند هر عمل  جراحی ایمپلنت دندان برخی از خطرات سلامتی را ایجاد می کند. با این حال، مشکلات نادر هستند، و هنگامی که رخ می دهند، آنها معمولا جزئی و به راحتی درمان می شوند. خطرات عبارتند از:

عفونت در محل ایمپلنت

آسیب یا آسیب به ساختارهای اطراف، مانند سایر دندان ها یا رگ های خونی
آسیب عصبی، که می تواند درد، بی حسی یا سوزن شدن در دندان ها، لثه ها، لب ها یا چانه های خود را ایجاد کند
مشکلات سینوسی، زمانی که ایمپلنت های دندانی در فک بالا قرار می گیرند به یکی از حفره های سینوسی شما منتهی می شود

چگونه آماده می شوی

از آنجا که ایمپلنت های دندانی به یک یا چند روش جراحی نیاز دارند، باید یک ارزیابی کامل برای آماده شدن برای فرایند داشته باشید، از جمله:

امتحان جامع دندانپزشکی شما ممکن است دندان های اشعه ایکس گرفته شده و مدل های ساخته شده از دندان ها و دهان خود را داشته باشد.
طرح درمان با توجه به وضعیت شما، این طرح فاکتورهای حساب شده را شامل می شود، از جمله تعداد دندان هایی که نیاز دارید جایگزین شده و شرایط جوشان خود را. فرایند برنامه ریزی ممکن است شامل متخصصین دندانپزشکی باشد، از جمله پزشک متخصص در شرایط دهان، فک و صورت (جراح دهان و فک و صورت)، دندانپزشکی که با ساختارهایی که دندان ها را پشتیبانی می کنند (پریودنت) و دندانپزشکی که ایمپلنت ها را با تاج، پل ها یا پروتز ها بازسازی کنید.

ونیر
در مورد هرگونه شرایط پزشکی و داروهایی که مصرف می کنید به پزشک خود اطلاع دهید، از جمله داروهای تجویزی و داروهای بدون نسخه و مکمل ها. اگر شرایط قلب خاص یا ایمپلنت های ارتوپدی دارید، پزشک ممکن است قبل از عمل آنتی بیوتیک ها را برای پیشگیری از عفونت تجویز کند.

ایمپلنت

جراحی ایمپلنت دندانی

جراحی ایمپلنت دندانی

برای کنترل درد، گزینه های بیهوشی در طی جراحی شامل بیهوشی موضعی، بیهوشی عمومی  است. با متخصص دندانپزشکی خود صحبت کنید که گزینه مناسب برای شما مناسب است. گروه مراقبت از دندانپزشک شما قبل از عمل جراحی بخاطر خوردن و نوشیدن مشروبات الکلی، بسته به نوع بیهوشی شما دارد. اگر بیهوشی عمومی دارید، برنامه ریزی کنید که کسی بعد از عمل جراحی را به خانه برساند و بقیه روز را بیدار کنید.

چه انتظاری دارید؟

جراحی ایمپلنت دندان معمولا یک جراحی سرپایی در مراحل مختلف انجام می شود:

دندان آسیب دیده شما حذف می شود
استخوان شکم شما برای جراحی آماده می شود، فرایندی که ممکن است شامل پیوند استخوانی باشد.
پس از جراحت جراحت، جراح دهان و دندان شما را در پست ایمپلنت دندانی خود در جیب خود قرار می دهد.
شما از طریق یک دوره بهبودی که ممکن است چند ماه طول بکشد بروید.

ایمپلنت دندان
جراح دهان و دندان شما ابادت را قرار می دهد، که پسوند پست فلزی ایمپلنت است. (در برخی موارد، هنگامی که ایمپلنت بسیار پایدار است، این می تواند در همان زمان که ایمپلنت قرار داده می شود انجام شود).
پس از بهبودی بافت نرم، دندانپزشک شما قالب هایی از دندان ها و استخوان های شکمی را ایجاد می کند و بعد دندان یا دندان نهایی را جایگزین می کند.
کل روند می تواند چندین ماه از ابتدا تا انتها باشد. بخش زیادی از آن زمان برای بهبودی و انتظار رشد استخوان های جدید در فک شما اختصاص داده شده است.

هنگامی که پیوند استخوان لازم است

اگر زخم شما به اندازه کافی ضخیم نیست یا خیلی نرم است، قبل از اینکه بتوانید عمل جراحی ایمپلنت دندان را انجام دهید، ممکن است نیاز به پیوند استخوانی داشته باشید. این به این دلیل است که عمل جویدن قدرتمند دهان شما فشار زیادی بر روی استخوان شما ایجاد می کند و اگر نمی تواند از ایمپلنت پشتیبانی کند، جراحی احتمالا شکست خواهد خورد. پیوند استخوان می تواند یک پایه جامد تر برای ایمپلنت ایجاد کند.

کلینیک دندانپزشکی

در  استخوان یک قطعه استخوانی از قسمت دیگری از فک خود یا بدن شما – مثلا لگن شما – برداشته شده و به استخوان استخوان منتقل می شود. یکی دیگر از گزینه ها این است که از استخوان های مصنوعی (استخوان های تجاری در دسترس) استفاده کنید تا در این مناطق قرار گیرند. چندین ماه طول می کشد تا استخوان پیوند شده به استخوان کافی جدید برای حمایت از ایمپلنت دندانی بپردازد.

در بعضی موارد، شما ممکن است تنها پیوند استخوانی جزئی داشته باشید که می تواند همزمان با عمل جراحی ایمپلنت انجام شود. وضعیت استخوان استخوان شما چگونگی انجام کار شما را تعیین می کند.

قرار دادن ایمپلنت دندانی

در طول عمل جراحی برای قرار دادن ایمپلنت دندان، جراح دهان و دندان شما را برای باز کردن لثه خود و استخوانی باز می کند. سوراخ ها به استخوان منتقل می شوند که در آن پست فلزی ایمپلنت دندان قرار می گیرد. از آنجایی که پست به عنوان ریشه دندان خدمت می کند، عمق استخوان آن کاشته می شود.

در این نقطه، شما هنوز هم شکافی دارید که دندان شما از بین رفته است. در صورت لزوم، یک نوع دندان مصنوعی جزئی و موقت را می توان برای ظاهر نمود. شما می توانید این پروتز را برای تمیز کردن و در حالی که خواب دارید، بردارید.

انتظار برای رشد استخوان

هنگامی که پست ایمپلنت فلزی در استخوان جمجمه قرار می گیرد، osseointegration (os-e-o-in-tuh-GRAY-shun) شروع می شود. در طول این فرایند، شکمبه به سطح ایمپلنت دندانی رشد می کند و با آن متحد می شود. این روند، که می تواند چند ماه طول بکشد، به شما کمک می کند که یک پایه جامد برای دندان مصنوعی جدید خود را – همانطور که ریشه برای دندان های طبیعی شما انجام می شود

قرار دادن مفصل

هنگامی که osseointegration کامل می شود، ممکن است نیاز به جراحی اضافی برای قرار دادن مفصل – قطعه ای که در آن تاج در نهایت پیوست شود. این جراحی جزئی به طور معمول با بیهوشی موضعی در محیط سرپایی انجام می شود.

برای قرار دادن پایه:

جراحی ایمپلنت دندانی

جراحی ایمپلنت دندانی

جراح دهان و دندان شما مجدد آدامس خود را برای قرار دادن ایمپلنت دندان باز کنید
مفصل به ایمپلنت دندان متصل است
بافت آدامس سپس در اطراف، اما نه بیش از حد، آستانه بسته شده است
در بعضی موارد، مفصل برای کاشت پست ایمپلنت به پست ایمپلنت دندان متصل می شود. این بدان معناست که شما گام اضافی جراحی نخواهید داشت. از آنجاییکه آستیگت از خط ساقه عبور می کند، در صورتی که دهان را باز کنید، آن را قابل مشاهده می شود – و این همان راه است تا دندانپزشک شما پروتز دندان را کامل کند. بعضی از مردم این ظاهر را دوست ندارند و ترجیح می دهند که در یک فرآیند مجزا قرار گیرند.

انتخاب دندان مصنوعی جدید شما

پس از قرار گرفتن مفصل، لثه ها باید یک یا دو هفته قبل از اینکه دندان مصنوعی بتواند متصل شود، بهبود یابد. هنگامی که لثه های شما بهبود می یابند، شما بیشتر از دهان و دندان های باقی مانده خود را خواهید دید.

این برداشت ها برای ساخت تاج دندان مصنوعی به نظر می رسد. تاج را نمی توان تا زمانی که کمربند شما به اندازه کافی قوی باشد تا از استفاده از دندان جدید پشتیبانی کند.

شما و متخصص دندانپزشکتان می توانید دندان های مصنوعی را انتخاب کنید که یا قابل جابجایی، ثابت یا ترکیبی از هر دو هستند.

جراحی لثه

متحرک این نوع شبیه پروتز متحرک معمولی است. این شامل دندان مصنوعی سفید است که توسط آدامس پلاستیکی صورتی احاطه شده است. این بر روی یک قاب فلزی نصب شده است که به انتهای ایمپلنت متصل شده است و آن را به طور ایمن به محل قرار می دهد. این را می توان به راحتی برای تعمیر و یا تمیز کردن روزانه حذف.
درست شد. در این نوع، یک دندان مصنوعی به طور دائمی پیچ یا سیمان بر روی انتهای اندام فردی قرار می گیرد. شما نمی توانید دندان را برای تمیز کردن و یا در طول خواب انتخاب کنید.

اگر مقرون به صرفه نگرانی نیست، شما می توانید جایگزین چندین دندان گم شده در این راه را انتخاب کنید. اغلب اوقات هر تاج به ایمپلنت دندان خود متصل است. با این حال، به دلیل اینکه ایمپلنتها به شدت قوی هستند، اگر چندین دندان با یکدیگر متحد شوند، می توان چند دندان را با یک ایمپلنت جایگزین کرد.

بعد از این روش

این که آیا شما یک جراحی ایمپلنت دندانی در یک مرحله یا چند مرحله دارید، ممکن است برخی از ناراحتی های معمولی مرتبط با هر نوع جراحی دندان، مانند:

تورم لثه ها و صورت شما
کبودی پوست و لثه های شما
درد در محل ایمپلنت
خونریزی جزئی
اگر تورم، ناراحتی یا هر مشکل دیگر در روزهای بعد از جراحی بدتر شود، با جراح دهان و دندان خود تماس بگیرید. ممکن است به داروهای ضد درد یا آنتی بیوتیک نیاز داشته باشید.

بعد از هر مرحله از جراحی، در صورتی که محل جراحی بهبود یابد، ممکن است لازم باشد غذاهای نرم بخورید. به طور معمول، جراح شما از بخیه استفاده می کند که خودشان را جدا می کنند. اگر بخیه های خود را حل نمی کنند، پزشک شما آنها را از بین می برد.

نتایج

جراحی ایمپلنت دندانی

Dental implants surgery in real patient

بیشتر ایمپلنت های دندانی موفق هستند. گاهی اوقات، با این حال، استخوان به اندازه کافی برای ایمپلنت فلزی قابل اشتعال نیست. برای مثال، سیگار کشیدن می تواند به شکستگی ایمپلنت و عوارض کمک کند.

 • اگر استخوان نتواند به اندازه کافی سوزانده شود، ایمپلنت برداشته می شود، استخوان تمیز می شود، و شما می توانید این روش را دوباره در دو یا سه ماه انجام دهید.
 • شما می توانید به کار دندانپزشکی و دندان طبیعی خود بپردازید – اگر شما:
 • تمرین بهداشت دهان و دندان عالی. همانند دندان های طبیعی خود، ایمپلنت، دندان های مصنوعی و بافت آدامس را تمیز نگه دارید.
 • برس های مخصوص طراحی شده مانند برس بین دندانی که بین دندان ها اسلحه می شود، می تواند به پاک کردن گوشه ها و لانه های اطراف دندان ها، لثه ها و پست های فلزی کمک کند.
  دندانپزشک خود را به طور مرتب ببینید برنامه های منظم بررسی دندان را برای اطمینان از سلامت و عملکرد مناسب ایمپلنت های خود را.
  اجتناب از عادت های مضر. اجناس سختی مانند یخ و آب نبات سخت ندهید، که می تواند تاج های خود را خراب کند – یا دندان های طبیعی شما. اجتناب از تنباکو کردن دندان و تولید محصولات کافئین. در صورت تمیز کردن دندان ها، درمان را دریافت کنید.

ترجمه شده : جراحی ایمپلنت دندان

جهت مطالعه مقاله ایملنت کلید کنید همچنین برای مشاهده سایر مطالب سایت اینجا وارد شوید.

کلینیک دندانپزشکی – ایمپلنت – ونیر – دندانپزشکی کودکان – ارتودنسی دندان

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
 • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
 • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
 • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.