02144444103
اصلاح طرح لبخند چیست و چگونه انجام می‌شود؟
اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند چیست و چگونه انجام می‌شود؟

17 اسفند 98 زیبایی مقالات

درصدی از زیبایی چهره، علاوه بر میمیک صورت به زیبایی دندان ارتباط دارد. داشتن دندان‌های بدرنگ و نامرتب می‌تواند تاثیر زیادی در کاهش اعتماد به نفس شما داشته باشد. داشتن دندان های زیبا و ردیف و البته سالم، لبخند شما را زیباتر می‌کند. گاهی ممکن است در اثر عادات غلط غذایی، عدم رعایت بهداشت، پوسیدگی دندان، بیماری‌های پریودنتیت و یا وارد شدن ضربه لثه و دندان‌ها شکل اولیه خود را از دست بدهند و زیبایی را از لبخند فرد بگیرند. در اینجاست که  اهمیت اصلاح طرح لبخند مشخص می‌شود.

طرح لبخند یک نوع درمان بسیار مهم در حوزه دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی می‌باشد که برای ایجاد یک مدل لبخند زیبا  و مطابق با سلیقه شخصی فرد و حالت چهره فرد اعمال می‌شود. طراحی لبخند شامل هر نوع درمان دندانپزشکی می‌باشد که تاثیر بر زیباتر شدن لبخند دارند.

چرا اصلاح طرح لبخند مهم است؟

یکی از اصول اساسی در داشتن تعاملات اجتماعی مثبت در دنیای کنونی داشتن لبخندی زیبا است. افزایش اعتماد به نفس افراد در تعاملات اجتماعی و تأثیرگذاری مثبت روی افراد دیگر یکی از تاثیرات داشتن لبخند زیبا است.  داشتن لبخندی زیبا با دندان‌های سفید و منظم یکی از چیزهایی است که همه ما خواستار آن هستیم. برای داشتن لبخندی زیبا، دندان‌های سالم و منظم نقشی اساسی دارند.

با این حال گاهی به دلایل مختلف، مشکلات مربوط به دندان زیبایی لبخند را تا حدود زیادی با مشکل مواجه می‌کند. . مشکلات مختلف دندان از جمله شکستگی، پوسیدگی، تغییر رنگ، به هم ریختگی دندان‌ها، فاصله‌ی بین دندان ها  و… همگی می‌توانند مانعی برای لبخند زیبای ما باشند. برای داشتن لبخندی زیبا، وجود دندان‌های  سالم و منظم امری حیاتی است. اصلاح طرح لبخند تنها راه‌حل برای بازگردادن زیبایی به لبخند ما است.

در این مقاله قصد داریم به روش‌های طبیعی مراقبت از طرح لبخند که همه افراد می‌توانند به آسانی آنها را انجام دهند بپردازیم.

روش‌های طبیعی اصلاح طرح لبخند

روش‌های مختلفی برای اصلاح طرح لبخند در حیطه دندانپزشکی وجود دارد که بسیار هم پر طرفدار هستند. اما ما در این مقاله می‌خواهیم از راهکارهای طبیعی و ساده برای بهبود و مراقبت از طرح لبخند در اختیارتان بگذاریم.

مسواک زدن دو بار در روز

بهداشت دهان و دندان برای داشتن دهان و لبخندی سالم ضروری است. اکثر ما کمتر از یک دقیقه را صرف مسواک زدن می‌کنیم. این در حالی است که در هر بار مسواک زدن حداقل دو دقیقه زمان لازم است تا دندان‌ها به خوبی تمیز شوند. دندان‌ها باید حداقل دو بار در روز مسواک زده شوند و کمتر از دو بار در روز مسواک زدن ابتلا به پوسیدگی دندان را افزایش می‌دهد. با استفاده از یک مسواک نرم و مناسب، مسواک را با ملایمت بر روی دندان‌ها بکشید با حرکات دایره‌ای با زاویه 45 درجه و مطمعن شوید که همه‌ی سطوح دندانی را تمیز کرده‌اید.

اصلاح طرح لبخند

توصیه می‌شود قبل از مسواک زدن ابتدا نخ دندان کشیده و سپس مسواک بزنید تا از شر پلاک‌های دندان خلاص شوید.

مراجعه به دندانپزشکی

همه ما دوست داریم دندان‌هایی سالم و لبخندی زیبا داشته باشیم. بنابراین با انجام کارهای مختلف برای دستیابی به این امر تلاش می‌کنیم. مراجعه منظم به دندانپزشکی یکی از مهمترین مسائلی است که در خصوص حفظ بهداشت دهان و دندان و نهایتا طرح لبخند باید مد نظر قرار بگیرد.

مطمعنا این مطلب را شنیده‌اید که پیشگیری بهتر از درمان است. بنابراین انتخاب زمان مناسب برای مراجعه به دندانپزشک از اهمیت زیادی برخوردار است. به همین دلیل است که متخصصان دندانپزشکی مراجعه هر 6 ماه یک بار را به دندانپزشکی لازم و ضروری می‌دانند. در صورتی که به طور مرتب به دندانپزشکی مراجعه نکنید ممکن است دچار بیماری‌های پریودنتیت شوید که این بیماری خود منجر به خونریزی و تحلیل لثه شده و عواقب جدی‌تری را به دنبال دارد. بنابراین با مراجعه منظم به دندانپزشکی از بروز بیماری‌های جدی دهان و دندان جلوگیری کنید.

ترک سیگار

همه ما از مضرات سیگار در بروز مشکلات ریوی، تنفسی، معده‌ای و انواع سرطان‌ها آگاه هستیم. سیگار علاوه بر مضراتی که گفته شد آثار مخربی را هم بر روی سلامت دهان و دندان دارد. سموم موجود در دود سیگار باعث بد رنگ شدن دندان‌ها، بیماری‌های لثه، لقی دندان‌ها و در موارد حاد به سرطان دهان منجر می‌شود.

اصلاح طرح لبخند

دندانهای افراد سیگاری معمولا ترک های بسیاری دارند، این ترک‌ها زمانی به وجود می‌آیند که به علت دمای بالای سیگار و بعد استفاده از مایعات خنک با دمای پایین یک اختلاف دمایی به وجود می‌آید و منجر به ایجاد ترک روی دندان‌ها می‌شود. وجود این ترک‌ها باعث ایجاد محلی برای تجمع میکروب‌ها و رنگدانه‌ها می‌شوند و راه ورود میکروب را باز کرده و نهایتا ناراحتی‌های بعدی را به دنبال دارد. بنابراین برای حفظ سلامت دهان و دندان خود و همچنین داشتن لبخندی زیبا و بدنی سالم از سیگار کشیدن دوری کنید.

کاهش مصرف مواد غذایی که موجب لک دار شدن دندان‌ها می‌شوند

اگر از لبخند زدن با دندان‌های لک دار خجالت می‌کشید باید بدانید دلایل متعددی باعث این لک‌ها و زردی روی دندان‌ها می‌شوند.  یک از این دلایل مصرف بعضی از مواد غذایی مانند چای، قهوه، نوشابه، شراب، زردچوبه، انواع توت و سس گوجه فرنگی می‌تواند به مرور زمان باعث لک و زردی روی دندان‌ها می‌شوند. اگر بخواهیم این لک و زردی را از روی دندان‌های خود پاک کنیم ابتدا باید از لک دار شدن آنها جلوگیری کنیم.

با حذف و یا محدود کردن این مواد غذایی از لکدار شدن دندان‌ها خود جلوگیری کنید و یا بعد از مصرف این مواد غذایی حتما مسواک بزنید و بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید.

احتیاط در جویدن

گاز زدن و جویدن چیزهای سفت مانند استخوان، آبنبات و یخ ممکن است فشار زیادی را بر روی دندان‌ها  ایجاد ‌کند و این موجب ضرر رساندن به دندان‌ها می‌شود. برای ترمیم دندان شکسته و آسیب دیده با انجام خدمات دندانپزشکی باید هزینه گزافی را بپردازیم. بنابراین بهتر است از دندان‌های خود به خوبی مراقبت کنیم تا متحمل این هزینه‌ها نشویم.

کاهش مصرف مواد غذایی اسیدی

مطمعنا همه ما از تاثیر رژیم غذایی سالم بر روی سلامت و زیبایی دندان‌های خود مطلع هستیم. اسید موجود در مرکبات، نوشابه، نوشیدنی های گازدار، انرژی زا و آبمیوه ها می‌تواند به مرور زمان مینای دندان را تخریب کند. در اینجا با استفاده از خمیردندان‌های مناسب و رعایت بهداشت و محدود کردن مصرف اینگونه مواد می‌توان از بیشتر شدن این مشکلات جلوگیری کرد و سلامت و زیبایی دندان‌های خود را حفظ کنید.

اصلاح طرح لبخند

استفاده از نوار چسب‌های سفید کننده

یکی از روش‌های سفید کردن فوری دندان برای از بین بردن لک‌های آن که امروزه رواج بیشتری پیدا کرده استفاده از نوار چسب‌های سفید کننده دندان است. این نوارها نسبت به قیمتی که دارند اثر بخشی و نتیجه خوبی دارند. برای سفید کردن دندان خود باید هر نوار را جدا کرده و با دقت به دندان خود بچسبانید. این نوارها از قطعات کوچکی از یک پلاستیک انعطاف پذیر ساخته شده‌اند که با یک ژل سفید کننده حاوی پراکسید هیدروژن یا پراکسید کاربامید پوشانده شده است. این روش راه حلی قطعی برای سفید کردن دندان ها نیست اما می‌تواند تاثیر به سزایی بر زیبایی لبخند شما داشته باشد.

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.

WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟