02144444103
درمان دندان درد عصبی
درمان دندان درد عصبی

درمان دندان درد عصبی

22 بهمن 98 مقالات

دندان درد عصبی مربوط به درد دندان نمی‌شود و از اعصاب و روان انسان منشاء می‌گیرد. در این مطلب به ارائه روشهایی برای درمان این درد عصبی دندان می‌پردازیم.

حفظ آرامش و تسلط بر اعصاب

برای درمان دندان درد عصبی اولین و بهترین راه حفظ آرامش و کاهش و کنترل استرس است. برای این منظور می‌توان از کارهایی مثل مسافرت، مهمانی رفتن، کتاب خواندن، دیدار با افرادی که به شما آرامش می‌دهند و ورزش و پیاده‌روی می‌توان اشاره کرد. سعی کنید عصبی نشوید، مثبت نگر باشید و تا جایی که ممکن است زندگی شادی را برای خود فراهم کنید.

استفاده از دهانشویه

هر شب قبل خواب از دهانشویه استفاده کنید. دهانشویه‌های حاوی سدیم فلوراید میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد. حتی می‌توانید از دهانشویه‌های طبیعی و خانگی استفاده کنید. و استفاده مرتب از مسواک و نخ دندان از دیگر راهکارها برای کاهش دندان درد عصبی است.

حساسیت دندانی

گاهی وقتا درد دندان شما به خاطر حساس بودن دندان‌هایتان است. برای درمان این مشکل نیز می‌توانید از خمیردندان‌های مخصوص دندان‌های حساس استفاده کنید. همچنین در رژیم غذایی خود دقت کرده و از خوردن مواد غذایی که حساسیت دندانی شما را زیاد می‌کند جلوگیری کنید.

درمان دندان درد عصبی

استفاده از داروهای گیاهی آرامبخش

داروهای گیاهی آرامبخش نیز تا حدودی می‌توانند در کاهش درد شما موثر باشند. گل گاوزبان یکی از این داروها است که با تهیه دمنوش این گیاه و مصرف روزانه آن می‌توانید به کاهش درد دندان خود کمک کنید. زعفران و گلاب نیز دارای خاصیت آرامبخشی هستند که مصرف آنها نیز خالی از لطف نیست. دمنوش‌هایی مانند  بهار نارنج و بادرنجبویه هم جزو گیاهان دارویی آرامبخش هستند. میخک یکی از موثرترین داروهای گیاهی برای کاهش دندان درد عصبی است، میخک را به روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند. به این صورت که از روغن میخک و یا میخک پودر شده و حتی جویدن میخک برای تسکین درد استفاده می‌کنند.

استفاده از داروهای مسکن

استفاده از داروهای مسکن که در داروخانه‌ها یافت می‌شوند مانند دنتول و یا هر داروی مسکن دیگری که دندانپزشک تجویز می‌کند.

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.