02144444103
توصیه‌هایی برای درست تمیز کردن دندان‌ ها
تمیز کردن دندان ها

توصیه‌هایی برای درست تمیز کردن دندان‌ ها

15 دی 98 بهداشت دهان و دندان مقالات

رعایت بهداشت دهان و دندان و درست تمیز کردن دندان ها بخش مهمی از برنامه روزانه همه افراد باید باشد چرا که اهمیت و نقش دندان در زیبایی و سلامت غیرقابل انکار است.

همچنین مجموعه دهان و دندان به عنوان ورودی غذا و آغازگر روند هضم و جذب غذا نقش مهمی در اماده‌سازی نیازمندی‌های غذایی انسان به عهده دارد. بنابراین دانستن و رعایت برخی نکات در مورد حفظ سلامت این عضو مهم و حساس کاربردی خواهد بود.

نکات مهم برای رعایت بهداشت دندان

حداقل سه بار در شبانه روز مسواک بزنید و مسواک خود را هر دو الی سه ماه یکبار عوض کنید. برای هر بار مسواک زدن باید چیزی حدود 2 الی 3 دقیقه وقت گذاشت. برای دسترسی به همه سطوح دندان‌ها و پاک کردن پلاک‌های میکروبی و درست تمیز کردن دندان ها باید زمان کافی را برای این کار بگذارید.

به منظور پیشگیری از گسترش و پیشرفت بیماری‌های دهان و دندان باید هر 6 ماه یکبار به دیدن دندانپزشک خود برویم تا از سلامت دهان و دندان خود مطمعن شویم.

تمیز کردن دندان ها

استفاده از غذاهایی که برای بدن مفید هستند بدون شک برای دندان نیز مفید هستند مانند انواع سبزیجات و میوه‌ها و تا حدودی خاصیت پاک کنندگی دندان‌ها را نیز دارند.

استفاده روزانه از نخ‌ دندان شانس سلامت دندان‌ها را بالا می‌برد. نخ‌دندان پلاک‌های میکروبی بین سطوح دندانی را از بین برده و جریان خون لثه را افزایش می‌دهد.

انتخاب مسواک مناسب نیز می‌تواند در بهتر تمیز کردن دندان‌ ها موثر باشد. تا جایی که ممکن است از مسواک با موهای نرم و یا متوسط استفاده کنید چرا که استفاده از مسواک سخت و زبر به مرور زمان به مینای دندان و لثه آسیب میزند.

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.