02144444103
آیا جرمگیری به دندان آسیب می‌زند؟
عوارض جرمگیری دندان

آیا جرمگیری به دندان آسیب می‌زند؟

9 دی 98 بهداشت دهان و دندان مقالات

یکی از بی ضررترین درمان‌ها در دندانپزشکی جرم‌گیری دندان است که با انجام به موقع آن می توان از حساس و لق شدن دندان‌ها جلوگیری کرد. یک باور غلط که ممکن است شما هم شنیده باشید این است که می‌گویند بعد از جرم‌گیری دندان‌هایم لق شده و یا حساس شده است. در واقع پشت این باور غلط یک واقعیت تلخ نهفته است. در این مقاله با عوارض جرمگیری دندان که در بین مردم شایع شده بیشتر آشنا می شویم.

آیا جرمگیری مینای دندان را از بین می‌برد؟

یکی از شایعات در بین مردم این است که جرمگیری باعث آسیب به مینای دندان می‌شود. این در حالی است که جرم و پلاک موجود روی دندان کم‌کم باعث از بین رفتن دندان و حتی تحلیل لثه می‌شوند و محلی برای تجمع میکروب‌ها می‌شوند. بنابراین این جرم است که برای سلامت دندان مضر است نه جرمگیری .

حساس شدن دندان‌ها پس از جرمگیری

بعد از جرمگیری دندان‌ها حساس شده که این یک روند طبیعی است. در جرم‌گیری به علت این که لایه‌ای از جرم و رسوب را از روی دندان برداشته‌ایم ریشه دندان بیشتر نمایان می‌شود و ارتباط بیشتری با محیط پیدا می‌کند. در واقع جرم موجود روی دندان مانند یک عایق حرارتی عمل می‌کند و باعث می‌شود حس دندان ضعیف شود. همین مسئله منجر به ایجاد حساسیت دندان‌ها به سرما و گرما می‌شود که پس از مدتی این حساسیت از بین می‌رود.

جرم گیری دندان

آیا جرمگیری باعث لق شدن دندان می‌شود؟

یکی دیگر از باورهای اشتباه در مورد عوارض جرمگیری دندان ، لق شدن دندان‌ها است. در واقع دندان‌های لق شده شما  قبل از جرم‌گیری به وسیله این جرم‌ها به هم متصل شده‌اند و همین موضوع باعث میشد که شما لقی دندان خود را حس نکنید. بدون شک لق شدن دندان‌ها بعد از جرم‌گیری به علت آسیب دیدن دندان نیست بلکه به علت برداشته شدن جرم‌های روی دندان‌ است. افرادی که دندان‌های سالمی دارند پس از جرمگیری نه تنها مشکلی برایشان پیش نمی‌آید بلکه جرمگیری باعث از بین رفتن جرم و حتی بوی بد دهان می‌شود.

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 2.1MB

نظر بدهید

نظر خود را اضافه کنید
لطفا تمامی موارد خواسته شده را وارد نمایید.

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

وارد کردن موارد ضروری الزامیست.

WeCreativez WhatsApp Support
کلینیک شبانه‌روزی تاج دنتال
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟