02144444103
مراحل ارتودنسی

مراحل ارتودنسی

24 آبان 98 ارتودنسی

مراحل مختلف ارتودنسی در دندان با توجه به نوع و میزان ناهنجاری در افراد مختلف متفاوت است. ارتودنتیست پس از معاینه اولیه و بررسی ایرادات در رابطه با مراحل و نوع ارتودنسی و همچنین هزینه آن به بیمار خود اطلاعاتی میدهد. برای دریافت نتیجه مطلوب همکاری بیمار، مراجعه منظم و همینطور رعابت بهداشت دهان و دندان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

مراحل ارتودنسی به منظور زیبایی

در این مرحله از ارتودنسی دندان، فک بیمار توسط متخصص ارتودنسی مورد بررسی قرار می گیرد تا بتواند در مورد طرح درمان مناسب تصمیم گیری کند. متخصص ارتودنسی باید از سلامت لثه‌های شما اطمینان حاصل کند و رادیوگرافی از تک تک دندانها باعث میشود این اطمینان حاصل شود. پس از معاینه و رفع همه مشکلات و تشخیص نیاز به درمان با ارتودنسی متحرک نوبت به قالب‌گیری از فک بالا و پایین بیمار میرسد.

مراحل ارتودنسی

مراحل ارتودنسی برای نصب براکت ها بر روی دندان ها

این مرحله اصلی‌ترین بخش درمان محسوب میشود. قراردادن براکت‌ها روی دندان بسیار ظریف و پیچیده است و متخصص ارتودنسی دقت و زمان زیادی را برای قرار دادن براکت‌ها بر روی هر دندان میگذارد. قرار گرفتن براکت‌ها روی دندان بیمار به دندان‌ها و لثه صدمه نمیزند و درد ندارد.

مراحل ارتودنسی برای تنظیم براکت‌های ارتودنسی

پس از قرار دادن براکت‌ها بر روی دندان بیمار متخصص ارتودنسی جلساتی را برای نظارت بر روند کار و پیشرفت بدست آمده و یا تنظیم دستگاه ارتودنسی زمانبندی میکند. در این جلسات که به فاصله‌ی زمانی هر 4 تا 8 هفته یکبار است، تنظیماتی مربوط به کش‌های ارتودنسی، سیم‌ها و یا براکت‌ها صورت میگیرد.

مراحل ارتودنسی استفاده از نگهدارنده

پس از پایان دوره ارتودنسی دستگاه از دهان بیمار خارج شده و پس از آن از نگهدارنده دندان استفاده میشود. نگهدارنده دندان برای ثابت نگه داشتن وضعیت دندان‌ها و فک و جلوگیری از برگشت به حالت قبل توسط متخصص ارتودنسی تجویز میشود. دوره نگهداری به معنای پایان دوره درمان نیست در این دوره بیمار باید به طور منظم برای چک کردن دندان‌های خود مراجعه کند. طول دوره نگهداری بسته به سن فرد و نوع ناهنجاری در افراد مختلف متفاوت است.

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 2.1MB
WeCreativez WhatsApp Support
کلینیک شبانه‌روزی تاج دنتال
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟