02144444103
بلیچینگ یا جرم گیری کدام برای ما مناسب تر است؟

بلیچینگ یا جرم گیری کدام برای ما مناسب تر است؟

2 مهر 98 بهداشت دهان و دندان زیبایی کلینیک دندانپزشکی

بلیچینگ یا جرم گیری کدام برای ما مناسب تر است؟

امروزه افراد زیادی به دنبال زیبایی هستند که دندان از مهم ترین فاکتور ها به حساب می آید که شما با سفید کردن آن ها میتوانید زیبایی خاصی را به صورت خود ببخشید اما برای سفید کردن دندان ها راه های متفاوتی وجود دارد مثلا بلیچینگ یا جرم گیری که هر کدام برای زیبایی و بهداشت دندان های شما مفید هستند و ما در این مقاله قرار است که این دو مورد را مورد بررسی قرار دهیم و شما تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما مناسب تر است.

بلیچینگ یا جرم گیری

ابتدا این نکته را در نظر داشته باشید که چه بلیچینگ و چه جرم گیری هر دو باعث روشن تر شدن رنگ دندانها میشوند ولی طرز کار هر دو در نوع سفید کردن دندان ها و حتی میزان سفید کردن میتواند متفاوت باشد.

جرم گیری

شما زمانی که دندان هایتان را جرم گیری میکنید جرمها از روی دندانهای شما و همچنین رنگدانه های خارجی از روی دندانهای شما پاک میشوند.

جرم گیری در افراد مختلف میتواند نتیجه های مختلفی داشته باشد با توجه به اینکه فرد سیگاری یا الکلی یا حتی چای خور و قهوه خور باشد.در طی جرم گیری با برداشته شدن جرمها و رنگدانه ها از روی دندان فرد احساس میکند که جرم گیری باعث سفیدی و یا روشن شدن رنگ دندان های وی شده است درحالیکه اینطور نیست جرم گیری فقط جرم موجود بر روی دندان های شما را از بین میبرد و رنگ اصلی دندان های شما نمایان میشود حال اگر شما دندان های روشن و سفیدی داشته باشید تفاوت رنگی بیشتری را به نسبت بقیه مشاهده خواهید کرد.

بلیچینگ

رنگ دندان در طول زمان با گذر سن زردتر میشود. مقداری از آن به علت سایش مینا و دیده شدن بیشتر عاج دندان است و علت دیگر نفوذ مواد رنگی موجود در مواد غذایی به دندان پس اگر شما بخواهید دندان هایتان سفید تر شوند و قصد شما فقط تمیز کردن و از بین بردن جرم های روی دندان ها نباشد پس به دنبال جرم گیری نباشید شما باید به سراغ بلیچینگ بروید زیرا در این روش ماده بلیچ به داخل دندان نفوذ میکند و رنگ دندان را از داخل روشنتر میکند و باعث سفید و شفاف تر شدن دندان های شما میشود.

البته بلیچینگ هم دو نوع دارد یکی اینکه دکتر مربوطه این کار را برای شما انجام دهد و این روش بسیار سریعتر جواب میدهد زیرا بعد از اینکه ماده را بر روی دندان های شما قرار دادند با دستگاهی نور آبی به آن وارد میکنند که به این کار سرعت میبخشد و روش دوم هم خانگی است که شما برای نتیجه گرفتن از آن باید به مدت یک هفته از آن استفاده کنید تا نتیجه حاصل شود.

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دندان ها و از جمله بد رنگ شدن دندان ها می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و  یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود و همچنین میتوانند دندان های خود را با هر روشی بلیچینگ یا جرم گیری تا حدودی سفید کنند.

 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB