02144444103
چند توصیه برای درست تمیز کردن دندان ها

چند توصیه برای درست تمیز کردن دندان ها

29 شهریور 98 اصطلاحات دندانپزشکی بهداشت دهان و دندان پوسیدگی دندان زیبایی

چند توصیه برای درست تمیز کردن دندان ها

امروزه رعایت بهداشت دندان و دهان از ارزش والایی برخوردار است و مسواک زدن نیز از مرسوم ترین راه های رعایت بهداشت است که شما باید سعی کنید تا هر روز از آن استفاده کنید ولی این نکته را بدانید که مسواک مداوم نیز تنها راه نیست و ما به شما چند توصیه برای درست تمیز کردن دندان هایتان را به شما معرفی میکنیم تا با رعایت آن ها هر چه بیشتر به بهداشت دهان و دندان خود رسیدگی کنید.

مسواک زدن شما باید در حد معمول باشد زیرا اگر این کار را به طور کامل انجام ندهید میکروب هایی در بین دندان و لثه های شما گیر خواهد کرد که این مورد باعث از بین رفتن لثه ها خواهد شد و پوسیدگی دندان و اگر هم خیلی محکم مسواک بزنید باعث خراش و آسیب رسیدن به دندان های شما خواهد شد و اتصال محکم و درست لثه با دندان هایتان سست خواهد شد و در نهایت باعث عفونت و آسیب جدی‌تر لثه ها خواهد شد. پس همیشه سعی کنید مسواک زدن خود را در حد معمولی نگه دارید.

چند توصیه برای درست تمیز کردن دندان ها

درست تمیز کردن دندان ها

1.زمان کافی برای مسواک زدن بگذارید

همیشه سعی کنید تا واقعا سه تا چهار دقیقه از روز خود را صرف مسواک زدن و رسیدن به بهداشت دندان هایتان کنید و این زمان صرف کردن ربطی به برقی یا دستی بودن مسواک شما ندارد.

بیشتر بخوانید … 4 راه حل خانگی سفید کردن دندان ها

2.همیشه با نظم مسواک بزنید

معمولا همه ما عادت داریم تا دندان‌های جلویی‌مان را بیشتر مسواک بزنیم زیرا بیشتر در معرض دید ما هستند حتی گفته شده افراد راست‌دست طرف راست دهان‌شان و افراد چپ دست، طرف چپ دهان‌شان را نادیده می‌گیرند در مسواک زدن که این کار اشتباه است.

شما برای حل این مشکل میتوانید دهانتان را به چهار بخش تقسیم کنید و برای هر قسمت از دهانتان زمان مشخصی را مسواک بزنید و در این کار نظم داشته باشید.

3.استفاده از مسواک های دارای موهای نرم با بلندی‌های متغیر

شما بهتر است در انتخب مسواک‌‌هایتان هم دقت کافی را به کار ببرید و از مسواک های نرم برای مسواک زدن استفاده کنید زیرا این مسواک ها برای لثه‌ و دندان های شما مناسب‌ترند نسبت به بقیه نوع از مسواک ها همچنین این مسواک ها کار تمیزکردن میان دندان‌هایتان را نیز بهتر انجام می‌‌دهند.

در انتخاب مسواکتان گول ظاهر و تبلیغات شرکت را نخورید فقط لازم است مسواک را قبل از خرید امتحان کنید و اگر به نظرتان نرم آمد سپس خریداری کنید.مسواک های قدیمی معمولا دارای موهایی با ارتفاع یکسان بودند ولی امروزه مسواک ها تغییراتی داشته اند و معمولا دارای موهایی با ارتفاع‌های متفاوت هستند که این کار در تمیز کردن میان دندان‌ها و شیار میان دندان‌ها و لثه‌ها بسیار تاثیر گذار است.

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دندان ها می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و  یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود.

 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB
WeCreativez WhatsApp Support
کلینیک شبانه‌روزی تاج دنتال
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟