02144444103
علت های مختلف سوزش زبان و دهان

علت های مختلف سوزش زبان و دهان

27 شهریور 98 اصطلاحات دندانپزشکی بهداشت دهان و دندان زیبایی

علت های مختلف سوزش زبان و دهان

سوزش زبان و دهان پدیده ای است که ممکن است برای هر کسی در زندگیش افتاده باشد و به دنبال دلیل این اتفاق باشد ولی دلیل خاصی را نتواند پیدا کند البته این سوزش انواع مختلفی دارد که میتواند کوتاه مدت و یا بلند مدت باشد.

به این منظور که این سوزش زبان و دهان شما میتواند برای چند دقیقه برای شما اتفاق بیفتد و تمام شود که جای نگرانی خاصی را ندارد و یا میتواند شما را هفته ها درگیر خود کند که مسلما در این نوع شما حتما باید به دنبال علت و درمان آن باشید. زیرا این سوزش میتواند بسیار آزار دهنده باشد و ما را از کار و زندگی عقب بگذارد به همین دلیل ما در این مقاله سعی داشته ایم تا تمامی علت های مختلف سوزش زبان و دهان را مورد بررسی قرار دهیم.

علت های مختلف سوزش زبان و دهان

سوزش زبان و دهان میتواند برای بسیاری از شما عجیب باشد و حتی چیز قابل توجهی تصور نشود اما بیمارانی وجود داشتند که همیشه در دهان و زبان خود سوزش خاصی را احساس میکردند که باعث اذیت و آزار آن ها میشد و خللی در زندگی آن ها ایجاد میکرد پس باید به هر نحوی این بیماری را نیز مورد بررسی و درمان قرار دهند و پزشکان این بیماری را مورد بررسی قرار داده و علت های مختلف آن را پیدا کرده اند:

آلرژی های غذایی و دارویی

طبق تحقیقات انجام شده بیشترین علت آلرژی های غذایی می باشند که در این نوع بیماری به انواعی از غذا ها و یا نوشیدنی ها آلرژی دارد و باید از مصرف آن ها پرهیز کند.

همچنین علاوه بر غذا ها بیمار میتواند به بعضی از داروها و حتی خمیر دندان ها و دهان شویه ها نیز آلرژی داشته باشد و همین ها باعث سوزش دهان و زبان آن ها شود به همین دلیل این افراد باید سعی داشته باشند تا دندانهای خود را فقط با جوش شیرین مسواک بزنند و به هیچ وجه از دهانشویه ها استفاده نکنند.

با رعایت همین نکات ساده شاید سوزش زبان و دهان شما تا حد زیادی کاهش یابد.

بیشتر بخوانید … 4 راه حل خانگی سفید کردن دندان ها

سوزش پس از پر کردن دندان!

شما ممکن است بعد از پر کردن دندانتان این اتفاق برایتان رخ دهد که در این مورد این سوزش مربوط به دارویی است که پزشک شما در هنگام پر کردن دندانتان به کار برده است به همین منظور در این روش هم بهتر است با پزشک خود مشورت داشته باشید تا این مورد را بررسی کند.

مصرف سیگار و مشروبات الکلی

متاسفانه کشیدن سیگار برای دندان و دهان ما ضرر های بسیاری دارد و حتی سوزش زبان و دهان نیز میتواند یکی از مشکلات رایج سیگاریان باشد به همین دلیل شاید شما به خاطر سوزش دهانتان مجبور شوید که سیگار را ترک کنید.

علاوه بر سیگار مصرف مشروبات الکلی نیز میتواند سوزش دهان را برای شما ایجاد کند.به همین منظور اگر جزو افرادی هستید که از مشروبات الکلی استفاده میکنید بهتر است تا مصرف آن را برای مدتی کنار بگذارید تا تغییر آن را در سوزش دهانتان ببینید.

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات لق شدن دندان ها می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و  یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود.

 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

 

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB
WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟