+98 2144 44 41 03
نحوه از بین بردن بوی پیاز و سیر

نحوه از بین بردن بوی پیاز و سیر

24 شهریور 98 اصطلاحات دندانپزشکی بهداشت دهان و دندان

نحوه از بین بردن بوی پیاز و سیر

این را میدانم که همه ما از بوی پیاز و سیر متنفریم ولی به خاطر خاصیت هایی که دارند گاها مجبور میشیم برای استفاده آن ها در غذاها ازشون استفاده کنیم و یا به همراه غذاها ازشون استفاده کنیم به همین منظور گاها بوی پیاز و سیر در دستان و یا دهان ما قرار میگیرد که ما حاضریم هر کاری را انجام دهیم تا آن بوی بد از بین برود.

در این مقاله نیز ما راهکارهایی را به شما آموزش میدهیم که بتوانید بوی پیاز و سیر را از بین ببرید با کارهایی مثل مسواک زدن که میتواند تا حد زیادی این بو را از دهان شما ببرد یا استفاده از خوراکیهای نعناع دار مثل عرق نعناع یا چای نعناع نیز در خوشبو کردن دهان و از بین بردن این بو بسیار موثر هستند.

نحوه از بین بردن بوی پیاز و سیر از دهان و دست

همانطور که میدانید سیر و پیاز سرشار از فایده ها می باشند که نباید شما به خاطر داشتن بوی بد آن ها از مصرف آن ها پرهیز کنید فقط برای بوی دهان خود میتوانید یک سری کارها را انجام دهید تا در روابط اجتماعی شما تاثیری نداشته باشد همچنین در هنگام آشپزی و خرد کردن سیر و پیاز نیز میتوانید از دستکش استفاده کنید تا دستان شما بو نگیرند.

از بین بردن بوی سیر

سیر برای سلامتی فواید خیلی زیادی دارد. ولی متاسفانه بوی آن خوشایند نیست و برای ساعت ها بر روی دست و دهان ما باقی می ماند. در این بخش از مجله پزشکی آسان طب روشهای از بین بردن بوی سیر و پیاز را به شما آموزش می دهیم.

از بین بردن بوی سیر از دست

برای اینکار مقداری لیمو تازه که تازه رنده شده را در آب داغ بریزید و پس از سرد شدن دستانتان را با آن بشویید و بعد دستانتان را با صابون زیادی بشورید تا بوی آن از بین برود.

از بین بردن بوی سیر از تنفس

نحوه از بین بردن بوی پیاز و سیر

برای اینکار نیز میتوانید از نعناع استفاده کنید نعناع و حتی عرق آن در خوشبو کردن دهان بسیار مفید هستند به همین خاطر میتوانید چند برگ نعناع را بجوید یا کمی عرق نعناع را در دهان خود غرغره کنید.

همچنین میتوانید از چای هم استفاده کنید مخصوصا چای سبز و دمنوش دارچین

بیشتر بخوانید »»» علت مهم بوی بد دهان در صبح چیست؟

از بین بردن بوی پیاز

در این قسمت ما به شما چندین روش را معرفی میکنیم تا بتوانید بوی بد پیاز را از بین ببرید زیرا مصرف پیاز در بین خانواده ها بسیار بیشتر از سیر می باشد:

از بین بردن بوی پیاز از دست

برای از بین بردن بوی پیاز از دستانتان شما میتوانید از محلول آب نمک برای این کار استفاده کنید ابتدا ظرفی را انتخاب کنید و محلول آب نمک را در آن بریزید و دستان خود را برای چند دقیقه درون آن قرار دهید و درون محلول همه جای دستان خود مخصوصا لابه لای انگشتانتان را خوب بشورید و پس از تمام شدن دستانتان را یک بار هم صابون بزنید تا بوی پیاز کاملا از بین برود.

همچنین همراه روش بالا میتوانید مقداری خمیر دندان نیز به دستان خود بمالید و سپس با صابون دست تان را بشویید.

از بین بردن بوی پیاز از تنفس

برای این کار نیز شما میتوانید از انواع سبزیجات و میوه های مختلف استفاده کنید.

و یا میتوانید از انواع چای ها مثل چای سبز استفاده کنید و یا یک لیوان شیر نوش جان کنید.

بیشتر بخوانید… چگونه از بوی بد دهان در اول صبح خلاص شویم

قهوه هم معجزه میکند میتوانید چند دانه قهوه را در دهان خود بگذارید تا همه ی بوی بد دهانتان را از بین ببرد.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

 

 

Scroll Now

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB