02144444103

بی حسی دندان کودکان

21 شهریور 98 اصطلاحات دندانپزشکی بهداشت دهان و دندان دندانپزشکی کودکان دندانپزشکی نوزادان دندانزشکی کودکان

بی حسی دندان کودکان

ممکن است شما هم کودکی در خانه داشته باشید که ممکن است برایش مشکل دندان پیش آمده باشد و شما مجبور باشید تا آن را به دندان پزشک ببرید ولی مطمینا درک این مطلب که کودکان در تحمل درد مانند ما بزرگسالان نیستند و بدن آن ها به علت ظریف بودن تحمل این همه درد را نیز ندارد پس باید طوری رفتار کنیم که به دندان پزشک رفتن برای کودکان ما به یک کابوس تبدیل نشود به همین دلیل ما در این مقاله بی حسی دندان کودکان را مورد بررسی قرار میدهیم زیرا کاهش ناراحتی و همچنین به حداقل رساندن و کنترل شرایط دردناک در هر ملاقات برای کودکانمان مهم می باشد.

شما برای بی حسی دندان کودکان میتوانید از استراتژی های کنترل درد دارویی مختلفی استفاده کنید که بیشتر این استراتژی ها شامل استفاده از داروهای بی حسی دندان و ضددردها میباشد.

بیشتر بخوانید … بدترین نوشیدنی برای سلامت دندان

ما از بی حسی های موضعی برای کودکان استفاده میکنیم مخصوصا در زمان هایی که باید کار ترمیمی بر روی دندان های دایمی انجام شود زیرا این کارها با قدری ناراحتی همراه است. باید در هر عملی سعی کنید به طور کامل کودکان را بی حس کنید زیرا اگر کودک در حین اعمال دندانپزشکی راحت و بدون درد باشد این اعمال به طور مؤثرتر می توانند انجام شوند.

 

بی حسی دندان از طریق موضعی سطحی

بی حسی دندان کودکان

این بی حس کننده ها میتوانند تا حدی دردی را که هنگام زدن سوزن برای تزریق بی حسی ایجاد میشود را تا حد قابل توجهی کاهش دهند که بیشتر دندانپزشک ها از این بی حسی ها استفاده میکنند.

اما این بی حسی ها نیز گاها به دلیل داشتن مزه نامطبوع میتواند برای بعضی کودکان ناخوشایند باشد و همین یک اشکال محسوب میشود و پزشکان باید با توجه به این مورد ماده بی حسی را تهیه کنند که این مشکل را نداشته باشد.

یکی دیگر از اشکالات این روش نیز زمان بر بودن آن است زیرا عمل کودکان باید در سریع ترین زمان انجام شود و زمان اضافی لازم برای این کار نیز میتواند حس ترس را در کودک به وجود آورد و تفکر بدی نسبت به عمل پیدا کند.

این بی حس کننده ها میتوانند به اشکال مختلفی وجود داشته باشند به صورت ژل، مایع، پماد، اسپری فشاری در بازار نیز موجود هستند که شما نیز میتوانید آن ها را تهیه کنید ولی معمولا پزشکان از ژل یا پماد ها استفاده میکنند زیرا این نوع ها مزه بهتری نسبت به بقیه دارند.

این بی حسی ها نیز به صورتی هست که فقط برای پزشکان طراحی نشده و شما در صورت داشتن درد میتوانید برای آرام کردن درد دندان نیز از آن استفاده کنید.

تزریق فشاری بی حسی دندان

این روش نیز از دیگر روش های بی حسی دندان کودکان می باشد که معمولا به جای بی حسی دندان موضعی استفاده میشود و به نسبت بهتر از آن است اما چون اساس کار دستگاه به گونه ای است که مقادیر بسیار کمی مایعات را از میان سوراخهای بسیار کوچک تحت فشار بالا به سمت پوست تزریق میکند میتواند اضطراب لحظه ای در کودکان ایجاد کند ولی سرعت بی حس کردن آن بسیار زیاد می باشد.

بی حسی دندان از طریق تزریق مرسوم

این روش نیز که از متداول ترین روش ها است با استفاده از سوزن های بسیار باریک مقداری ماده بی حسی به درون دندان تزریق میشود اما پزشکان این ماده را باید به صورت خیلی آرام وارد بدن بیمار کنند و همچنین دندانپزشک باید کودکان را به دقت از نظر هرگونه واکنش غیرمنتظره تحت نظر داشته باشد.

 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB
WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟