02144444103

علت های بد رنگ شدن دندان ها

17 شهریور 98 اصطلاحات دندانپزشکی بهداشت دهان و دندان زیبایی

علت های بد رنگ شدن دندان ها

زیبایی امروزه مسیله ای است که باید بیشتر از هر چیزی به آن توجه کنید به این صورت که شما باید هر روزه زمانی را برای رسیدن به خود و زیبا شدن کنار بگذارید و زیبا و خوش رنگ بودن دندان ها نیز از مهم ترین فاکتور های زیبایی است که شما ممکن است با انجام دادن بعضی کار ها و یا نرسیدن به بهداشت دهان و دندان به بد رنگ شدن دندان ها مبتلا شده باشید.

بد رنگ شدن دندان امروزه جزو مشکلات رایج افراد است که معمولا خانوم ها بیشتر به آن حساس هستند این بیماری میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که ما در این مقاله به بررسی این دلایل میپردازیم که شما میتوانید با آگاهی داشتن از آن ها از بد رنگ شدن دندان ها یتان جلوگیری کنید.

بیشتر بخوانید … 4 راه حل خانگی سفید کردن دندان ها

تغییر رنگ دندان ها گاها به صورت ناگهانی در فرد رخ میدهد و گاهی نیز به مرور زمان شاید شما دچار تغییر رنگ دندان هایتان شده باشید که در هر دو حالت دندان های شما سفیدی قبل را از دست میدهند و به زردی مایل میشوند.

بد رنگ شدن دندان

علت بد رنگ شدن دندان‌ ها

1.افزایش سن و سال

افزایش سن میتواند اولین دلیل بد رنگ شدن دندان های شما باشد شما زمانی که رفته رفته پیر تر میشوید قطعا ساختار بدنتان نیز رفته رفته تغییر میکند و دیگر شادابی زمان جوانی را ندارید و به مرور لایه بیرونی مینای دندان های شما از بین خواهد رفت و عاجهای دندان شما که به صورت طبیعی زرد رنگ هستند نمایان خواهند شد.

2.عوامل ارثی

گاهی اوقات این تغییر رنگ مانند سفید شدن رنگ مو ها میتواند ارثی باشد و به ژنتیک افراد ربط داشته باشد.

3.مصرف بیش از حد فلوراید

مصرف زیاد فلوراید میتواند برای دندان های شما مضر باشد این ماده معمولا در  اب اشامیدنی یا دهانشویه، خمیردندان یا .. یافت میشود.

4.آسیب رساندن به دندان

گاهی ممکن است شما ناخواسته باعث آسیب رسیدن به دندان هایتان شوید که باعث آسیب رسیدن به مینای دندانتان شود که همین نیز باعث بد رنگ شدن دندان های شما میشود.

5.تغذیه

غذاهایی که ما روزانه مصرف میکنیم در سلامت دندان های ما تاثیر بسیار زیادی دارد شما نمیتوانید خوراکی هایی مثل چای، نوشابه، اب میوه و اب سبزیجاتی مثل سیب و گوجه را مصرف کنید و انتظار داشته باشید که دندان های سفیدی نیز داشته باشید.

6.سیگار و تنباکو

همانطور که شما هم میدانید مصرف سیگار و تنباکو باعث بدرنگ شدن دندان میشود.

7.مراقبت نکردن از دندان

شما باید هر روز زمانی را صرف رسیدگی به دندان هایتان کنید مانند استفاده از نخ دندان و مسواک کشیدن تا دندان های سفید و سالمی داشته باشید.

8.بیماری و دارو

برخی از بیماری ها و دارو هایی که به نسبت بیماری هایتان مثل انتی بیوتیک، انتی هیستامین و داروهای فشار خون بالا را مصرف میکنید میتوانند در بد رنگ شدن دندان هایتان تاثیر بگذارند.

 

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بد رنگ شدن دندان ها می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و  یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با راهکارهای گفته شده به سفید کردن دندان های خود بپردازند.

 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB