02144444103
7 نوع داروی طبیعی تسکین دهنده دندان درد(بخش دوم)

7 نوع داروی طبیعی تسکین دهنده دندان درد(بخش دوم)

14 شهریور 98 اصطلاحات دندانپزشکی بهداشت دهان و دندان

7 نوع داروی طبیعی تسکین دهنده دندان درد

دندان درد یکی از درد هایی است که هیچ جوره نمیتوان از درد آن فرار کرد چون به راحتی نمیتوانیم به دندان هایمان دسترسی داشته باشیم و تمامی کارهایمان حتی حرف زدن و غذا خوردن و نفس کشیدن با دهانمان انجام میشود به همین خاطر این درد را به سختی میتوان تحمل کرد.

وقتی دندان درد شروع میشود تمرکز و آرامش شما را به طور کل به هم میزند و حوصله انجام هیچ کاری را برای شما نمیدهد.ولی دردی است که ممکن است برای هر کسی چندین بار در زندگی اتفاق بیفتد مخصوصا نصف شب ها که دمان از روزگار آدم در می آورد.

برای رهایی از این درد شما ممکن است از انواع مسکن ها و اسپری های بی حس کننده استفاده کنید اما شما بهتر از ما میدانید که دارو های مسکن ضرر های بسیار زیادی برای بدن شما دارند به همین منظور ما در دو مقاله به شما انواع مسکن های طبیعی خانگی را معرفی میکنیم که در مقاله اول تعدادی از آن ها را خدمت شما معرفی کردیم و این مقاله قسمت دوم آن است.

7 نوع داروی طبیعی تسکین دهنده دندان درد

5. آب اکسیژنه

گاهی امکان دارد که شما همراه دندان درد بدمزگی دهان و حتی تب را نیز تجربه کرده باشید در این قسمت شما میتوانید برای حل این مشکل از آب اکسیژنه استفاده کنید.اما این نکته را در نظر داشته باشید که آب اکسیژنه فقط یک مسکن یک روزه است و شما باید سریعا برای درمان کامل دندانتان به پزشک مربوطه مراجعه کنید.

روش استفاده از آب اکسیژنه هم به این صورت است که شما برای کشتن باکتری ها و کم کردن ناراحتی تان، کمی آب اکسیژنه را در لیوانی بریزید و بگذارید کمی بماند و با آن دهان خود را غرغره کنید و پس از اینکه چند بار آن را در دهانتان شستشو دادید چند بار هم دهان تان را با آب خالی شست وشو دهید.

درد دندان

6. یخ

یخ جزو بهترین مسکن هایی می باشد که شما علاوه بر دندان درد میتواند برای بیشتر درد هایی که دارید به صورت موقتی از آن برای کاهش دردتان استفاده کنید چه دندان درد چه پا درد!

اما یخ نیز درد شما را فقط تا زمان رسیدن به کنار پزشک آرام می کند از آن به بعد دیگر باید به فکر چاره باشید.برای استفاده از یخ نیز روش زیر را امتحان کنید:

شما میتوانید چند قالب یخ را در یک کیسه پلاستیکی بریزید و آن کیسه را داخل پارچه ای قرار دهید و این پارچه را در قسمتی که درد را احساس میکنید حدودا 10 الی 15 دقیقه قرار دهید و تا زمان آرام شدن دردتان میتوانید این کار را انجام دهید و پس از آن که درد شما آرام شد دیگر بیخیال این کار شوید زیرا تکرار زیادی این روش هم برای بدن زیاد خوب نیست.

بیشتر بخوانید … 7 نوع داروی طبیعی تسکین دهنده دندان درد(بخش اول)

7.سیر

سیر جزو بهترین موادی است که سرشار از فواید فوق العاده است حتما شما هم تعریف پاکسازی بدن و هم چنین تقویت  سیستم ایمنی بدن توسط سیر را شنیده اید باید بهتون بگم که کاملا درست است سیر علاوه بر ایمن کردن بدن شما در مقابل بیشتر بیماری ها برای دندان درد شما نیز میتواند مسکن بسیار خوبی باشد.

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات دندان درد می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و  یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با دارو های طبیعی گفته شده درد خود را تا حد زیادی تسکین دهند.

 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB