02144444103
7 نوع داروی طبیعی تسکین دهنده دندان درد(بخش اول)

7 نوع داروی طبیعی تسکین دهنده دندان درد(بخش اول)

13 شهریور 98 بهداشت دهان و دندان زیبایی

7 نوع داروی طبیعی تسکین دهنده دندان درد

دندان درد جزو درد هایی است که هیچ جوره نمیتوان درد دیگری را با آن مقایسه کرد و چون دسترسی کاملی هم به دندان هایمان نداریم و تمامی کارهایمان حتی حرف زدن و غذا خوردن و نفس کشیدن با دهانمان انجام میشود به همین خاطر این درد را به سختی میتوان تحمل کرد.

وقتی دندان درد شروع میشود تمرکز و آرامش شما را به طور کل به هم میزند و حوصله انجام هیچ کاری را برای شما نمیدهد.ولی دردی است که ممکن است برای هر کسی چندین بار در زندگی اتفاق بیفتد مخصوصا نصف شب ها که دمان از روزگار آدم در می آورد.

برای رهایی از این درد شما ممکن است از انواع مسکن ها و اسپری های بی حس کننده استفاده کنید اما شما بهتر از ما میدانید که دارو های مسکن ضرر های بسیار زیادی برای بدن شما دارند به همین منظور ما در دو مقاله به شما انواع مسکن های طبیعی خانگی را معرفی میکنیم تا از آن ها برای کاهش درد خود استفاده کنید و با دانستن این ها دیگر به سراغ انواع داروهای مسکن نخواهید رفت.

7 نوع داروی طبیعی تسکین دهنده دندان درد

1.روغن میخک

میخک در صدر لیست ما قرار دارد به طوری که این گیاه جزو معروف ترین گیاهان در تسکین دندان درد می باشد. در این گیاه به طور طبیعی یک مسکن طبیعی وجود دارد که شما با استفاده درست از آن میتوانید از آن به عنوان یک مسکن برای آرام شدن دردتان استفاده کنید.

شما شاید ممکن است به این روغن حساس باشید و طعم آن حال شما را به هم بزند به همین خاطر میتوانید از روش زیر کمک بگیرید:

دو قطره از روغن میخک را روی یک پنبه بریزید و آن را تا زمان فروکش کردن درد، پشت دندان تان قرار دهید. اما می توانید سراغ راه طبیعی تری هم بروید. کافی است یک دانه میخک را آنقدر بجوید که روغنش بیرون بیاید. میخک را می توانید به مدت نیم ساعت یا تا زمانی که دردتان آرام بگیرد، در دهان خود نگه دارید.

2.سس زنجبیل و فلفل

این دو ماده نیز هر دو ضد درد هستند و شما میتوانید هر کدام از آن ها را که راحت تر هستید و باب میلتان است و با مزاجتان سازگاری دارد برای کاهش درد خود استفاده کنید زیرا عملکرد هر دوی این ادویه ها یکسان است و هردو پیام تسکین درد را به مغز می فرستند. اما ما به شما پیشنهاد میکنیم تا برای تسکین هر چه زود تر درد این دو را باهم مصرف کنید.

3.محلول آب نمک

نمک یک ضدعفونی کننده قوی است و محلول آب نمک محلولی است که از گذشته در هر خانه ای برای چرک و همچنین کاهش درد استفاده میشود. استفاده از آب نمک جزو بهترین راه های تسکین درد می باشد مخصوصا اگر دندان درد شما به خاطر عفونت ایجاد شده باشد آب نمک می تواند زودتر از هر راه دیگری شما را آرام کند.این ماده دور دندان را ضدعفونی می کند و مایع هایی که باعث التهاب می شوند را خارج می کند. پس قبل از هر راهی ابتدا سریعا با آب نمک غرغره کنید تا دهان شما را هم شستشو دهد و هم ضد عفونی کند.

بیشتر بخوانید … 7 نوع داروی طبیعی تسکین دهنده دندان درد(بخش دوم)

4.دم کرده نعناع

نعناع نیز جزو گیاهانی است که برای کاهش درد بسیار میتواند مناسب باشد و هم عطر بسیار دلنشین آن میتواند برای کسانی که مزاج حساسی دارند بسیار مناسب باشد. شما میتوانید نعناع را هم به صورت برگ آن و هم به صورت دم کرده استفاده کنید همچنین علاوه بر دم کرده نعناع چای نیز میتواند درد شما را تا حد بسیار زیادی تسکین دهد.

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات دندان درد می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و  یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با دارو های طبیعی گفته شده درد خود را تا حد زیادی تسکین دهند.

 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB