02144444103

5 راه داشتن لثه سالم

12 شهریور 98 بهداشت دهان و دندان جراحی لثه زیبایی

5 راه داشتن لثه سالم

امروزه افراد زیادی به هر دلیلی به بیماری های مخصوص لثه و دهان و دندان مبتلا میشوند و علت بیشتر آن ها نیز رعایت نکردن بهداشت دهان و دندان می باشد که شما میتوانید با مسواک و استفاده از دهانشویه های موجود و رعایت بهداشت دهان و دندان خود لثه سالم داشته باشید و از بیماری ها دور بمانید.

برای جلوگیری از بیماری ها راهکارهایی وجود دارد و توصیه هایی برای رژیم غذایی که ما در این مقاله به شما معرفی میکنیم.

5 راه داشتن لثه سالم

لثه سالم

1. داشتن نظم در مسواک زدن دندان‌ها

ما معمولا در همه مقاله ها به اهمیت زیاد مسواک زدن دندان‌ها اشاره میکنیم زیرا این مورد از بهترین راه های حفظ بهداشت دهان و دندان می باشد که شما باید حتما رعایت کنید.

شما باید روزانه دو بار مسواک بزنید و از خمیردندان های حاوی فلوراید سعی کنید استفاده کنید و همچنین مسواک رو سعی کنید هر 4 ماه یک بار عوض کنید و در حین مسواک زدن با حوصله این کار را انجام دهید و مسواک را به طور مناسب روی دندان هایتان حرکت دهید.

2.انتخاب خمیردندان مناسب

شما در بازار میتوانید امروزه انواع و اقسام خمیر دندان ها را پیدا کنید اما شما باید حتما خمیر دندان مناسب با دندان هایتان را که حاوی فلوراید نیز باشد را انتخاب کنید و حتما مهر تایید استاندارد بر روی محصول وجود داشته باشد.

3. استفاده مداوم از نخ دندان

شاید استفاده از نخ دندان در نظر شما کار بسیار ساده و کم اهمیتی باشد ولی اینطور نیست استفاده مداوم و روزانه نخ دندان میتواند تا حد بسیار زیادی به بهداشت دهان و دندان و مخصوصا داشتن لثه سالم کمک کند.

زمانی که شما مواد غذایی مصرف میکنید باقیمانده های آن بین دندان و لثه شما قرار میگیرد و باعث وجود باکتری و میکروب در دهان شما میشود که شما این مشکل را میتوانید به راحتی با نخ دندان حل کنید.

بیشتر بخوانید … چه چیزی باعث برآمدگی روی سقف دهان می شود ؟

4. شستشوی دهان

شما میتوانید پس از مصرف مواد غذایی و مخصوصا مواد قندی دهان خود را شستشو دهد که این کار کوچک میتواند تا حد زیادی از وجود باکتری ها و باقی مانده غذاها در دهان شما جلوگیری کند.

5. استفاده مداوم از دهانشویه ها

دهان شویه های متنوعی وجود دارند ولی در حالت کلی به دو نوع درمانی و زیبایی تقسیم میشوند که شما هر دو آن ها را میتوانید به سادگی تهیه کنید.برخی از فواید دهانشویه ها:

جلوگیری از بیماری لثه
کاهش رشد رسوب دندان
کاش میزان پلاک‌ در دندان‌ها
خارج ساختن ذرات مواد غذایی از دندان

همانطور که می بینید دهان شویه ها نیز فواید بسیاری برای شما دارند اما شما نمیتوانید که دهانشویه ها را جایگزین مسواک یا نخ دندان بکنید هر چیزی مزایای مخصوص به خود را دارد.

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات لب از جمله پیدایش لکه های سیاه روی لب می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و  یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند تامین ویتامین بدن و آب بدن این مشکل را حل کنند.

 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB
WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟