02144444103
راه های درمان دندان درد عصبی

راه های درمان دندان درد عصبی

10 شهریور 98 بهداشت دهان و دندان پوسیدگی دندان زیبایی عصب کشی

راه های درمان دندان درد عصبی

در مقاله جداگانه ای درباره دندان درد عصبی با هم حرف زدیم و در این مقاله میخواهیم راه های درمان دندان درد عصبی را برای شما عزیزان بگوییم.

این نکته را بدانید که همه دندان درد ها عصبی نیستند اما زمانی که شما تعداد زیادی از دندان هایتان درد گرفت و با رفتن پیش دندان پزشک و جراحی یا عصب کشی آن ها باز هم در دندان هایتان احساس درد کردید این درد میتواند ناشی از دندان درد عصبی باشد که ما در این مقاله میخواهیم راه های درمان دندان درد عصبی را برای شما بازگو کنیم.

مهم ترین راه درمان این است که شما وسواس خود را کنار بگذارید یعنی روش هایی را که ما در زیر به شما معرفی میکنیم را انجام دهید و مدتی را به دندان هایتان بی تفاوت باشید.

بیشتر بخوانید … دندان درد عصبی چیست؟

و همچنین باید استرس و عصبانیت را نیز از خود دور کنید و همیشه آرامش خاطر داشته باشید. حتی میتوانید به مهمانی، پارک یا ورزش بروید و خودتان را حسابی مشغول کنید تا وقت سر خاراندن هم نداشته باشید. شما با رعایت همه این نکته ها خواهید دید که درد شما به شدت کاهش خواد یافت.

نکته:

این نکته را هم در نظر داشته باشید که شما بهتر است هر 6 ماه یک بار به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا از سلامت دندان هایتان مطمین شوید.

راه های درمان دندان درد عصبی

درمان دندان درد عصبی

1.اولین و مهمترین گزینه برای درمان آرامش است این که عصبی نشوید و همه کارهایی را که باعث آرامش شما شوند را انجام دهید مانند : مقایسه نکنید، استرس و اضطراب نگیرید، شاد باشید، به مهمانی بروید، پیاده روی و ورزش بروید، پارک بروید و سعی کنید همیشه در هر شرایطی آرام باشید.

2.راه دوم استفاده از دهانشویه ها می باشد که شما میتوانید از آن ها هر شب قبل از خواب غرغره کنید.حتی شما میتوانید از دهانشویه های طبیعی مثل ترکیب گلاب و سرکه به نسبت 5 به 1 نیز استفاده کنید.

3.راه سوم استفاده مداوم از نخ دندان و همچنین مسواک روزانه است.چون عامل خرابی اکثر دندان ها نخ دندان نکشیدن است.و بعد از مصرف میوه ها یا چیزی به عنوان میان وعده سعی کنید با آب ساده دهانتان را شستشو دهید.

4.گاهی دندان درد میتواند حساسیت داشتن باشد و به همین منظور شما میتوانید با استفاده از خمیر دندان های ضد حساسیت مشکل خود را برطرف کنید.

5.شما باید از خوردن برخی میوه ها و ترشی ها نیز دور بمانید تا حساسیت شما کمتر شود.

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات دندان درد از جمله دندان درد عصبی می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و  یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند آرام کردن اعصاب خود و یا با استفاده از دارو ها مانع از درد دوباره دندان ها شوند.

 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB
WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟