02144444103
بستن فاصله بین دندان ها با لمینت

بستن فاصله بین دندان ها با لمینت

10 شهریور 98 ارتودنسی ایمپلنت پوسیدگی دندان جراحی

امروز ميخوايم در مورد فاصله بين دندان ها حرف بزنيم که ميتوانيم اين فاصله را به کمک لمينت دندان پر کنيم تا به آن شکل ديده نشوند و زيبايي سابق خود را به دست آورند.

فاصله بين دندان ها به اين علت ميباشد که ممکن است افتادن دو دندان باشد و جاي اين دندان ها ميتواند دندان جلو يا عقب شما باشد.

و با افتادن اين دندان اين فاصله باعث ميشود تا زيبايي و خنديدن شما به مشکل بخورد در اين مقاله ما راهکاري را به شما براي درمان آن توصيه خواهيم کرد.

فاصله بين دندان ها و راه بستن فاصله ها

فاصله بين دندان ها که امروزه در افراد زيادي مشاهده ميشود و در اصطلاح علم پزشکي به اين فاصله ها دياستم گفته مي شوند اکثرا اين فاصله براي دندانهاي جلو پيش مي ايد که بيش تر به چشم ميخورد.

داشتن اين فاصله مطمينا شما را حتي در خنديدن نيز به مشکل خواهد انداخت مخصوصا در خانوم ها که زيبايي بيشتر براي آن ها مد نظر است.

بیشتر بخوانید … خصوصیات پنهان یک لبخند زیبا

علت فاصله بين دندان ها

فاصله بين دندان ها ميتواند علت هاي زيادي داشته باشد که ما در زير تعدادي از آن ها را مورد بررسي قرار ميدهيم:

اين فاصله ميتواند به اين علت باشد که در بچه ها ، وقتي دندانهاي شيري مي رويد سايز اين دندان ها عوض نمي شود ولي با افزايش سن آن ها و بزرگ شدن اندام ها فک آن ها نيز رشد خواهد کرد و اندازه آن بزرگ تر خواهد شد.

به همين علت نيز که با افزايش سايز فک جاي بيشتري براي دندان ها وجود دارد فاصله بين دندانها نيز بيشتر خواهد شد مخصوصا در دندان هاي جلو که سايز آن ها نسبت به بقيه دندان ها کوچک تر است. البته اين يک مسيله عادي است و ممکن است براي هر کسي در زندگي اتفاق بيفتد.

اين فاصله ميتواند به علت هم سايز نبودن فک و دندان هاي شما باشد که اين مورد در بزرگسالان بيشتر به چشم ميخورد و ما معمولا اين مورد را در دندانهاي لترال يا پيشين بيمار مي بينيم.

فرنوم لب بالا نيز ميتواند يکي از اين علت ها باشد.اين بيماري نيز اکثرا در دندان هاي جلو گزارش شده است.

بعضي افراد عادت هاي اشتباهي در زندگي دارند که باعث ايجاد فاصله بين دندانها ميشود از اين عادت ها ميتوان به  مکيدن انگشت شست اشاره کرد.که اين کار باعث هل دادن دندانها و فک شما به جلو و ايجاد مشکل در دندان هاي شما ميشود .

نحوه درمان فاصله بين دندان ها

بستن فاصله بین دندان ها با لمینت

همانطور که ميدانيد فاصله بين دندان ها ميتواند علت هاي زيادي داشته باشد و بنابراين به نسبت هر علت شما ميتوانيد ا راهکار ها و درمان هاي مختلفي براي آن استفاده کنيد در زير چند تا از اين راه ها را به شما آموزش ميدهيم:

بیشتر بخوانید … چیزهایی که باید در مورد داشتن لبخند زیبا بدانیم

1.اولين راه درمان ارتودنسي مي باشد شما با ارتودنسي ميتوانيد بهم ريختگي شديد دندان ها را درست کنيد و حتي با اين روش ميتوانيد ترتيب دندانهايي را که مرتب نيستند نيز مرتب سازيد و فاصله آن ها با همديگر را تنظيم کنيد.

2.جراحي فرنکتومي يکي ديگر از راه هاي درمان مي باشد که اگر اين جراحي در سنين پايين انجام شود، دندانها به جاي خود بر مي گردند و فاصله بين دندانها متناسب خواهد شد.

3.گاهي حتي اين نامرتبي مربوط به بيماري لثه مي باشد که شما با عمل آن ميتوانيد دندان هايتان را به فاصله مخصوص خود برگردانيد.

اگر اين راه ها جواب نداد دندان ها را يا اورتودنسي مي کنند، يا با درمانهاي ونير کامپوزيت و يا لمينيت سراميکي و يا روکش کردن دندانها، اين فاصله رفع خواهد شد.

4.استفاده از روشهاي ونير کامپوزيتي يا لمينت دنداني و يا روکش دندانها نيز براي زمان هايي مناسب است که سايز دندان ها کوچک باشد.

 

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان از فاصله بین دندان ها می شوند. این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و  یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند استفاده از لمینت مانع از دست رفتن زیبایی دندان هایشان شوند.

 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB
WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟