02144444103
ارتودنسی دندان

ارتودنسی و زیبایی

16 فروردین 99 ارتودنسی

زیبایی در جوامع انسانی امروز به عنوان شاخصی از سلامت است و سلامت فیزیکی افراد با گذشت زمان تبدیل به موفقیت در زمینه‌های دیگر شده است. همه ما زیبایی را دوست داریم و به روش‌های مختلف این زیبایی را برای خود خلق می‌کنیم. زیبایی دهان و دندان نیز یکی از این موارد است که یکی از روش‌های زیبا کردن دندان‌ها استفاده از ارتودنسی است.

بسیاری از افراد بر این باورند که ارتودنسی فقط باعث زیبا شدن و مرتب شدن دندان‌ها می‌شود، که باید گفت این باور اشتباه است. ارتودنسی دندان قسمت‌های پایینی صورت را تحت تاثیر قرار می‌دهد. ارتودنسی بر روی ارتفاع بینی تا چانه، فرم لب، فرم صورت و لبخند فرد تاثیر می‌گذارد.

ارتودنسی و زیبایی بینی

ارتودنسی یک تخصص است که برای حفظ سلامت حفره دهان به کار می‌رود. نقش اصلی ارتودنسی حفظ سلامت قسمت اولیه لوله گوارش یعنی دهان است، می‌باشد. وقتی سلامت حفره دهان و تاثیر ارتودنسی بر بینی تامین شود زیبایی هم ایجاد می شود. با حرک کردن فکین و قرار گرفتن دندان‌ها در محل مناسب زیبایی قسمت تحتانی صورت هم تامین می‌شود.

بینی هم بخشی از صورت است بنابراین تغییر در هر تناسب سایر قسمت‌های صورت باعث تغییر بر روی زیبایی بینی نیز می‌شود. بنابراین با انجام عمل با تغییر در فرم لب‌ها و دندان‌های خود باعث تغییر در اندازه‌ها و در نتیجه ظاهر بینی شود.

جراحی بینی و ارتودنسی

شاید برای خیل از افراد این سوال پیش بیاید که اول عمل ارتودنسی یا عمل بینی؟ اگر قصد عمل بینی را دارید و به ارتودنسی هم نیاز دارید حتما قبل از عمل بینی ارتودنسی را انجام دهید. در جراحی بینی یکی از مواردی که پزشک شما برای شکل نهایی بینی در نظر می‌گیرد تناسب بین لب‌ها با بینی است. چون ارتودنسی می‌تواند فرم و شکل لب‌ها را تحت تاثیر قرار دهد بهتر است ابتدا درمان ارتودنسی به پایان برسد و بعد عمل بینی انجام شود. بنابراین حتما توصیه می‌شود که قبل از عمل بینی با یک متخصص ارتودنسی مشاوره کرده و بهترین تصمیم را بگیرید.

جراحی ارتوگناتیک و جراحی بینی

اگر مجبور به جراحی فک هستید بهتر این است که جراحی‌های مربوط به موقعیت چانه و فک پایین را قبل از جراحی بینی انجام دهید تا اثرات آن مشخص شود. جراحی فک بالا نیز بهتر است یک سال قبل از جراحی بینی صورت بگیرد تا اثرات مربوط به جراحی فک بالا کمتره شده و جراحی بینی نتیجه مطلوب‌تری را به همراه داشته باشد.

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 2.1MB
WeCreativez WhatsApp Support
کلینیک شبانه‌روزی تاج دنتال
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟