02144444103
قالبگیری در ایمپلنت

قالبگیری در ایمپلنت

3 شهریور 98 ایمپلنت بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی

قالبگیری در ایمپلنت

اگر منظور ما را از قالبگیری در ایمپلنت نفهمیدید منظورمان انتقال موقعیت ایمپلنت به صورت صحیح از دهان به لابراتوار است تا متخصصان ما در آن جا به دقیق ترین روش ممکن پروتز نهایی بیمار را بسازند.

انواع قالبگیری در ایمپلنت

این قالب گیری ها در مراکز مختلف به روش های متفاوتی انجام میشوند که ما در اینجا فقط تعدادی از مهم ترین آن ها را خدمت شما معرفی میکنیم. 

قالبگیری باتری باز
قالبگیری باتری بسته

بیشتر بخوانید … چه کسانی کاندیدای ایمپلنت دندانی هستند؟

قالبگیری باتری بسته

قالبگیری در ایمپلنت

همان طور که شما نیز میدانید قالبگیری روش های مختلفی دارد اما در کشور عزیز ما ایران معمولا روش قالبگیری با تری بسته که اصطلاحا closed tray technique نیز گفته میشود یکی از متداول ترین روش های قالبگیری در ایمپلنت می باشد که در برخی موارد نیز به آن روش transfer technique نیز گفته میشود.

البته شما فقط زمانی میتوانید از این روش قالبگیری در ایمپلنت استفاده کنید که تعداد واحد های ایمپلنت شما کم باشد در صورت زیاد بودن تعداد باید از روش دیگری که در همین مقاله گفته میشود استفاده کنید.

اما شاید بخواهید بدانید که این روش چگونه کار میکند در این روش از باتری های پیش ساخته فلزی یا پلاستیکی معمولا استفاده می کنند.

معمولا در این روش از impression post هایی استفاده میشود که ارتفاع کوتاهی دارند و توسط پیچ کوتاهی روی دندان های شما میتوانند قرار بگیرند.همچنین در آن ها از آندرکات های کمی بر روی سطحشان استفاده میشود تا هنگام خروج از دهان سبب پارگی یا دفرمه شدن دهان و قالب بکار رفته نشود.

همچنین دسته ای از این لوازم وجود دارند که دارای cap هایی هستند که روی آنها قرار میگیرند شاید بپرسید که طرز کار این ها چگونه است و ما به شما میگوییم که این cap ها در هنگام قالبگیری و پس از قرار گرفتن ماده قالبگیری این ماده ها درون قالب باقی می مانند و به با دقت و به درستی قرار گرفتن impression post ها تا حد زیادی کمک می کنند

بیشتر بخوانید … ایمپلنت ها

بهتر است این نکته را هم بدانید که موادی که برای این نوع قالبگیری استفاده میشود پلی اترها و سیلیکون های افزایشی هستند. سیلیکون ها دارای خواص بی نظیری هستند که کار قالبگیری را برای ما بسیار آسان میکنند و قالبگیری با آنها ترجیحاً به صورت یک مرحله ای انجام می گیرد.

همچنین پس از اینکه کار قالبگیری تمام شد impression post ها در دهان بیمار (روی ایمپلنت) باقی می ماند و بعد از گذشت چند روز این وظیفه دندانپزشک شما است که باید آن ها را باز کرده و با کمک آنالوگ مناسب در قالب جا بیندازد.

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان هستند که در نهایت مجبور میشوند تا از ایمپلنت ها برای حفظ زیبایی دندان های خود استفاده کنند. این آسیب رسیدن به دندان ها می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و  یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند ایمپلنت و تنظیم یک رژیم غذایی مناسب زیبایی از دست رفته دندان های شما را برگردانند. 

 پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB