02144444103
چگونه ونیرهای دندانی می تواند لبخند شما را بازسازی کند؟

چگونه ونیرهای دندانی می تواند لبخند شما را بازسازی کند؟

1 مرداد 98 اصطلاحات دندانپزشکی بهداشت دهان و دندان پوسیدگی دندان دندان پزشکی سالمندان کلینیک دندانپزشکی مینای دندان ونیر دندان ونیر کامپوزیت

ونیرهای دندانی

ونیرهای دندانی یا لبخند سالم..افرادی که دارای لبخند سالم هستند مایل به نشان دادن آنها هستند، اما برای افرادی که دندان های خرد شده، تغییر رنگ داده شده و یا شکسته هستند، لبخند می تواند تجربه ای بد و دردناک باشد. خوشبختانه گزینه های متعددی برای کمک به حل مشکل دندان وجود دارد و یکی از محبوب ترین ها برای بیماران مسن تر، ونیرهای دندانپزشکی چینی است.
 
بیشتر بخوانید ... نکات روزانه برای حفظ سلامت دندان ها

ونیر یا روکش چینی چیست؟

چگونه ونیرهای دندانی می تواند لبخند شما را بازسازی کند؟ (ونیر یا روکش چینی چیست؟)

چگونه ونیرهای دندانی می تواند لبخند شما را بازسازی کند؟ (ونیر یا روکش چینی چیست؟)

فنرهای چینی، همانطور که توسط آکادمی آمریکایی دندانپزشکی لوازم آرایشی توضیح داده شده اند، تکه های نازکی از مواد چینی هستند. فنرها قوی هستند، طبیعی هستند و مطابق با شکل و رنگ دندان های شما ساخته شده اند .

طبق گزارش آکادمی دندانپزشکی عمومی آمریکا، برای گذاشتن ونیر روی دندان ها، دندانپزشک حدود یک میلیمتر مینا را از سطح هر دندان حذف می کند. بعد، دندانپزشک یک قالب را شکل میدهد و آن را به یک آزمایشگاه دندانپزشکی ارسال می کند که در آن فنج های سفارشی توسط تکنسین دندانپزشکی ساخته شده است. هنگامی که در نهایت آماده می شود، دندانپزشک شما با سیمان خاص خود مواد را به دندان هایتان متصل می کند.

 

آیا فنرها گزینه خوبی برای من هستند؟

دندان هایی که تغییر رنگ داده اند، خرد شده، فاسد شده یا ضعیف هستند، نامزد خوبی برای ونیر ها هستند. همچنین افرادی که دارای شکاف بین دندانی هستند برای گذاشتن ونیر گزینه مناسب هستند.

با دندانپزشک خود در مورد ونیرهای دندانی چینی صحبت کنید. اجازه بدهید دندانپزشک شما بداند که چه چیزی را می خواهید تصحیح کنید و در لبخند جدید خود چه چیزی را دنبال می کنید . با استفاده از تصویربرداری لوازم پزشکی، شما حتی ممکن است قادر به دیدن یک پیش نمایش از دندان های جدید خود باشید.

 

مزایا و معایب

به غیر از داشتن بهترین دندان ها ،یکی از بزرگترین ارزش ها در روکش های پرسلن این است که ساختار دندان که از بین رفته است و برای این نوع از درمان ها ممکن است نیاز به بیهوشی نداشته باشید. مواد مورد استفاده در آنها همچنین در برابر لکه هایی مانند قهوه، چای و دیگر مواد غذایی که دندان های طبیعی به راحتی محافظت نمی کند مقاوم هستند.

با این وجود گاهی اوقات مینای دندان از بین میروند، اما این روش غیرقابل برگشت است. همچنین در نظر داشته باشید که زمانی که دندان سیمان شده است، رنگ را نمی توان اصلاح کرد. شما همچنین ممکن است چند روز حساسیت دمایی داشته باشید. فنرها قوی هستند، اما آنها می توانند توسط جویدن یخ و… آسیب ببینند، بنابراین شما باید این عادت ها را در حد امکان ترک کنید.

 
 
بیشتر بخوانید... ونیر دندان

 

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان از جمله ناتوانی در حفظ سلامت دندان به دلیل بروز برخی از مشکلات مانند از بین رفتن دندان هایشان میشوند این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند تنظیم یک رژیم غذایی سالم که مانع از دست رفتن سلامت دندان شما می شوند را بکار گیرند.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

 
 
Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB
WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟