02144444103
چه کسانی کاندیدای ایمپلنت دندانی هستند؟

چه کسانی کاندیدای ایمپلنت دندانی هستند؟

29 تیر 98 اصطلاحات دندانپزشکی ایمپلنت زیبایی کلینیک دندانپزشکی

ایمپلنت

اگر شما علاقه مند به جایگزینی دندان عادی پوسیده یا دندان گم شده (از بین رفته) هستید، ایمپلنت دندانی ممکن است گزینه ای مناسب برای شما باشد. اکثر افراد نامزد خوبی برای ایمپلنت هستند. یک کاندیدا خوب برای دریافت ایمپلنت باید موارد ذیل را داشته باشد:

_لثه های سالم
کافی است که استخوان ها را در فک لنگر بگذارید. برخی از افرادی که استخوان های خود را در فکشان از دست داده اند، هنوز ایمپلنت را دریافت می کنند، اما ابتدا استخوان باید با استفاده از روش های خاص بازسازی شود.

_تعهد به مراقبت بسیار خوبی از دندان های ایمپلنت و لثه های اطراف – روزانه مسواک زدن و نخ ریسی ضروری است. ملاقات منظم  دندانپزشک نیز برای پیگیری بسیار مهم است.

 

بیشتر بخوانید ... نکات روزانه برای حفظ سلامت دندان ها

 

سایر افراد مناسب جهت دریافت ایمپلنت

بعضی از افراد ممکن است نامزد خوبی برای ایمپلنت دندانی باشند. آنها عبارتند از:

_جوانانی که زخم هایشان رشد نکرده اند

_زنان حامله

_سیگاری های سنگین – سیگار کشیدن باعث می شود که مشکلات لثه در دهان بهبود یابد. این می تواند احتمال موفقیت یک ایمپلنت را کاهش دهد.

افراد سیگاری یا مواد مخدر که پس از قرار دادن ایمپلنت به دستورالعمل دندانپزشکی نمی پردازند، مانند سیگار کشیدن و بازگشت به مصرف سایر مواد مخدر ممکن است دچار مشکلات دندان ها و لثه ها باشند.

_افرادی که دائما با دوز بالا برخی دارو ها را دریافت می کنند.

_افراد مبتلا به بیماری های مزمن یا مشکلات سیستمیک، از جمله:

-دیابت کنترل نشده

-بیماری های مرتبط با بافت

-بیماران هموفیلی

-کمبود های سیستم ایمنی بدن

_افرادی که داروهای خاصی مصرف می کنند، مانند استروئیدها یا داروهایی که سیستم ایمنی را سرکوب می کنند.

_افرادی که دندان های خود را به شدت میفشارند (دندان قروچه) می کنند – این عادت ها می توانند فشار زیادی روی ایمپلنت ها ایجاد کرده و خطر شکست را افزایش دهند.

حتی اگر یکی از این شرایط را داشته باشید، ممکن است یک نامزد مناسب برای ایمپلنت باشد. این به میزان و شدت شرایط بستگی دارد.

دندانپزشک شما می تواند شما را ارزیابی کند تا ببینید آیا می توانید نامزد خوبی برای ایمپلنت باشید یا نه.

 

درمان ایمپلنت

چه کسانی کاندیدای ایمپلنت دندانی هستند؟ (درمان ایمپلنت)

چه کسانی کاندیدای ایمپلنت دندانی هستند؟ (درمان ایمپلنت)

درمان IImplant توسط یک تیم انجام میشود. یک متخصص، ایمپلنت دندانی را قرار می دهد. این یک جراح دهان، یک پریودنتیست یا یک دندانپزشک عمومی است که در خصوص ایمپلنت آموزش دیده است. سپس دندانپزشک ترمیمی وارد عمل میشود. این معمولا یک دندانپزشک عمومی یا متخصص پروتز دندان است. دندانپزشک ترمیم کننده تاج ها، پل ها یا پروتزهایی را که  ایمپلنت ها از آن حمایت می کنند، ساخته است.

اولین گام شما این است که با یکی از این متخصصین برای ارزیابی مراحل درمان خود یک قرار ملاقات داشته باشید. او درمان شما را با سایر اعضای تیم ایمپلنت هماهنگ خواهد کرد.

ارزیابی اولیه شامل بررسی دهان و دندان شما و بررسی دقیق تاریخ پزشکی و دندان پزشکی شماست. دهان شما X-rayed است. شما همچنین ممکن است یک اسکن کامپیوتری (CT) داشته باشید. این اطلاعات مربوط به میزان سختی استخوان فک و شکل آن و جایی که اعصاب و سینوس ها می باشد، است.

در نهایت شما و دندانپزشک تان گزینه های در دسترس  را مورد بحث قرار خواهید داد. شما در مورد روش، و هزینه های آن و عوارض احتمالی صحبت خواهید کرد. دندانپزشک شما با شما کار خواهد کرد تا یک برنامه درمانی مناسب برای نیازها و ترجیحات تان را ایجاد کنید.

 

بیشتر بخوانید... یکپارچگی استخوانی اطراف ایمپلنت ها

 

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان از جمله ناتوانی در حفظ سلامت دندان به دلیل بروز برخی از مشکلات مانند از بین رفتن دندان هایشان میشوند این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند تنظیم یک رژیم غذایی سالم که مانع از دست رفتن سلامت دندان شما می شوند را بکار گیرند.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

 

 

 

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB
WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟