02144444103
مراقبت از دندان ها

مراقبت از دندان ها

21 تیر 98 اصطلاحات دندانپزشکی بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی

مراقبت دندانپزشکی


مراقبت از دندان های شما به معنای بیشتری از مسواک زدن و استفاده از نخ دندان است. برای مراقبت کامل، مهم است که هر 6 ماه یکبار دندانپزشک خود را برای بازرسی منظم و تمیزکاری حرفه ای بازدید کنید.

اولین گام در این فرایند یافتن دندانپزشکی است که با آن احساس راحتی می کنید و سپس قرار ملاقات را تنظیم کنید. بررسی های منظم (ایده آل هر شش ماه) و تمیزکاری حرفه ای به حفظ دندان هایتان کمک می کند و لثه ها تمیز تر می شوند، پوسیدگی دندان هایتان بیشتر طول می کشد و می توانید از مشکلات دردناکی که در حال توسعه هستند جلوگیری کنید.

 

بیشتر بخوانید ... نکات روزانه برای حفظ سلامت دندان ها

 

تمیزکاری کامل

بازرسی ها تقریبا همیشه شامل  تمیز کردن دندانپزشکی کامل از طرف دندانپزشک شما می شود. با استفاده از ابزارهای ویژه، پوسیدگی های دهان و دندان در پشت و زیر خط آدامس خراشیده می شود، از بین بردن پلاک ساخته شده و تارتار دندان ها که می تواند بیماری های دهان، حفره ها، نفس های بد و مشکلات دیگر را ایجاد کند امر بسیار مهم در حفظ سلامت دهان و دندان است.  دندانپزشک شما تمام موارد حفظ سلامتی دهان و دندان هایتان در طول سفر به شما آموزش میدهد و دستورالعمل ها و روش های مراقبت  از دهان و دندان ها جهت  استفاده در منزل برای بهبود وضعیت بهداشتی تان یاد آور میشود.

یک آزمون کامل دندانپزشکی

دندانپزشک شما که به دنبال علائم بیماری یا مشکلات دیگر است، یک معاینه کامل از دندان ها، لثه ها و دهان شما را انجام می دهد، هدف این است که به حفظ سلامت دهان و دندان خود کمک کنید تا  شناسایی و درمان آنها را در اسرع وقت انجام دهید.

اشعه ایکس

با توجه به سن شما و خطرات بیماری های دهان و علائم آن، دندانپزشک شما ممکن است درمان با اشعه X را توصیه کند. اشعه ایکس می تواند مشکلات دیگری را، مانند آسیب به جوش، دندان ها، آبسه ها، کیست ها یا تومورها، و بین دندان ها بوجود آورد. اگر باردار هستید، دندانپزشک خود را مطلع کنید، زیرا اشعه ایکس فقط باید در شرایط اضطراری مورد استفاده قرار گیرد.

برنامه ریزی

اگر دندان ها و لثه ها ی شما در حالت خوبی باشند، احتمالا نیازی به بازگشت به مطب در مدت شش ماه نیست. اگر نیاز به درمان بیشتر باشد – مثلا برای پر کردن حفره، تعمیر تاج شکسته یا حذف دندان های عقل – قبل از خروج از دفتر دندانپزشکی باید  قرار ملاقات بعدی را در نظر داشته باشید.

اگر برای مراجعه به دندان پزشک اضطراب دارید، از راهنمایی های دندانپزشکی استفاده کنید، نکات زیر ممکن است به شما کمک کند تا اقداماتی جهت حفظ سلامت دهان خود انجام دهید:

 _از دوستان و خانواده بپرسید:
اگر شما از قبل دندانپزشک ندارید، از افراد مورد اعتماد خود که در مورد دندانپزشک خود اطمینان داشته باشند بپرسید و اگر آنها از ارائه دهنده خدمات بهداشتی خود راضی باشند، یک راه عالی برای پیدا کردن یک دندانپزشک خوب است.

 _جستجو برای دندانپزشک آنلاین:
در بسیاری از دفاتر دندانپزشکی وب سایت هایی وجود دارند که می توانید در مورد شیوه ها و نوع خدماتی که ارائه می دهند مطلع شوید، با کارکنان آشنا شوید و بدانید که ارزش ها و اهداف مورد نیاز بیمار چگونه است.

_در مورد احساساتت صحبت کنید:

هنگامی که یک دندانپزشک انتخاب می کنید؛ اطمینان حاصل کنید که با دندانپزشک و کارکنان ارتباط برقرار کنید. خجالت نکشید شما اولین بیمار نیستید که احساس عصبی یا اضطراب داشته باشد. قبل از انجام یک فرآیند دندانپزشکی نگرانی و ترس خود را بیان کنید که در طول درمان خود احساس ناراحتی نکنید. ارتباطات روشن و آزاد با دندانپزشکی حرفه ای بسیار مهم است. صحبت کردن ، تجربه دندانپزشکی شما را آرام تر و لذت بخش تر می کند.

 

مراقبت های 6 ماه یکبار را جدی بگیرید..


بیشتر بخوانید... مراقبت از دندان نوزادان

 

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان از جمله ناتوانی در حفظ سلامت دندان به دلیل بروز برخی از مشکلات مانند نداشتن اطلاع کافی از رعایت بهداشت دهان و دندان میشوند این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند تنظیم یک رژیم غذایی سالم که مانع از دست رفتن سلامت دندان شما می شوند را بکار گیرند.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB