02144444103

ونیر دندان

18 تیر 98 اصطلاحات دندانپزشکی بهداشت دهان و دندان زیبایی کلینیک دندانپزشکی ونیر دندان

ونیر دندان چیست؟

ونیر دندان پوسته های نازک از رزین های پرسلن و یا کامپوزیتی هستند که به صورت سفارشی ساخته شده اند تا روی دندان ها قرار گیرند و یک ظاهر طبیعی و جذاب را ارائه می دهند. آنها می توانند برای رفع مشکلاتی مانند: دندان های تراشیده، رنگ آمیزی، ناهموار، فرسوده، یا دندان هایی که فاصله ی غیر طبیعی داشته باشند، استفاده شود. دو مورد شایع ترین مواد استفاده شده در روکش های دندانی رزین کامپوزیتی و پرسلن هستند. هر دو نوع ونیر را می توانند توسط تکنسین دندان پزشکی در یک آزمایشگاه ساخته شده و به دندان های بیمار در یک دفتر دندانپزشک متصل  شوند. روکش ونیر به دندان ها با سیمان (مواد) رزین متصل می شود. مواد چینی مواد شکننده هستند؛ با این حال، هنگامی که آن را به درستی به دندان متصل می کنند، می تواند بسیار قوی و با دوام باشد.

بیشتر بخوانید ... نکات روزانه برای حفظ سلامت دندان ها

فواید ونیر

ونیر دندان (فواید ونیر)

ونیر دندان (فواید ونیر)


برای دندان هایی که به شدت تغییر رنگ داده شده اند، خرد شده و یا بد فرم هستند، ونیر ها یک لبخند بادوام و دلپذیر ایجاد می کنند. علاوه بر این، ونیرها دچار مشکل نمی شوند، و باعث میشوند مردم به دنبال لبخند کامل و زیبا توسط آنها باشند.

نگهداری از ونیر

روکش دندان باید مانند دندان های عادی شما تمیز شود. استفاده از نخ دندان یک بار در روز و دو تا سه بار در روز شستن دندان ها با خمیردندان دارای فلوراید به حذف باکتریهای دندانی و پلاک دندان کمک می کند. با دندانپزشک خود در مورد مواد مراقبت از دهان و دندان صحبت کنید تا بتوانید طول عمر ترمیم دندانهایتان را حفظ کنید.

مراحل قرار گرفتن ونیر

دندانپزشک شما یک مقدار کمی از سطح دندان را برای جایگذاری روکش جدید برمیدارد. یک تصور از دندان گرفته شده و به آزمایشگاه دندانپزشکی ارسال می شود. سپس روکش دندانی متناسب با دندان و دهان شما ساخته میشود. سپس این روکش با سیمان رزین به دندان هایتان متصل میشود.
 
از لبخندت محافظت کن.
 
بیشتر بخوانید ... تفاوت ونیر کامپوزیت و لمینت سرامیکی در چیست؟

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان از جمله ناتوانی در حفظ سلامت دندان به دلیل بروز برخی از مشکلات مانند زردی و یا فرم نامناسب دندان هایشان میشوند این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند تنظیم یک رژیم غذایی سالم که مانع از دست رفتن سلامت دندان شما می شوند را بکار گیرند.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

 
Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB