02144444103

ایمپلنت ها

17 تیر 98 اصطلاحات دندانپزشکی ایمپلنت بهداشت دهان و دندان زیبایی کلینیک دندانپزشکی

ایمپلنت ها

ایمپلنت ها از جنس تیتانیوم هستند (مثل یک ریشه دندان) که به صورت جراحی در داخل استخوان  زیر خط دندان قرار دارد که اجازه می دهد تا دندانپزشک شما دندان یا پل را جایگزین آن منطقه کند. یک ایمپلنت مانند پروتز می تواند شل شود. ایمپلنت دندان همچنین به سلامت عمومی دهان کمک می کند زیرا لازم نیست که به دندان های دیگر مانند پل ها متصل شود.

بیشتر بخوانید ... نکات روزانه برای حفظ سلامت دندان ها

فواید ایمپلنت

ایمپلنت ها (فواید ایمپلنت)

ایمپلنت ها (فواید ایمپلنت)

ایمپلنت دندانی می تواند عواقب خوبی برای حفظ اعتماد به نفس داشته باشد، زیرا ایمپلنت مانند دندان های عادی ب نظر میرسد. بسیاری از افرادی که در مورد لبخند زدن به دلیل یک فضای خالی از دندان گمشده خجالت می کشند بعد از گذاشتن یک ایمپلنت دندانی احساس راحتی می کنند. علاوه بر زیبایی شناسی، ایمپلنت دندان همچنین باعث می شود که خوردن و صحبت کردن آسان تر شود، زیرا پست تیتانیوم مستقیما در فک قرار می گیرد و ایمپلنت را در جای خود نگه می دارد.

رعایت عادت های بهداشت دهان و دندان برای ایمپلنت ضروری است. شما باید روزانه یک بار از نخ دندان استفاده کرده و دندان هایتان را دو تا سه بار در روز بشویید. علاوه بر این، شما باید هر شش ماه یکبار دندانپزشک خود را برای امتحان و تمیز کردن ملاقات کنید.

روند قرار گرفتن ایمپلنت ها

ایمپلنت ها (روند قرار گرفتن ایمپلنت ها)

ایمپلنت ها (روند قرار گرفتن ایمپلنت ها)

اگر شما در حال بررسی برای انجام ایمپلنت های دندانی هستید، باید لثه های سالم و استخوان کافی برای حمایت از ایمپلنت داشته باشید. اگر استخوان شما بیش از حد نازک یا نرم و قادر به حمایت از یک ایمپلنت نباشد، ممکن است نیاز به پیوند استخوان داشته باشید. یا اگر ارتفاع استخوان کافی در فک بالا وجود نداشته باشد یا سینوس ها خیلی نزدیک به فک باشد، ممکن است نیاز به یک سینوزیت داشته باشید. یک بالون سینوس توسط یک جراح دهان یا یک پریودنتیست عمل جراحی میشود . در طی عمل جراحی استخوان به فک بالا بین فک و سینوس های ماگزیلاری، در ناحیه مولر و پرمولر اضافه می شود. معمولا ایمپلنت ها گران تر از سایر روش های جایگزینی دندان هستند. خود ایمپلنت می تواند بین 1000 تا 2000 دلار هزینه داشته باشد و هزینه اضافی برای تاج که به ایمپلنت دندان متصل است وجود دارد. اگر دندان را از دست ندهید و معتقدید ایمپلنت دندانی ممکن است راه حل مناسب برای شما باشد، با مشاوره دندانپزشک خود تماس بگیرید.
 

انجمن دندانپزشکی آمریکا دو نوع ایمپلنت دندانی را برای استفاده ایمن مورد بررسی قرار می دهد. آنها عبارتند از:

ایمپلنت آندوسپات

_ این نوع ایمپلنت ها شایع ترین نوع ایمپلنت هستند و به صورت جراحی مستقیما در استخوان  قرار می گیرند، آنها همچنین ایمپلنت های ریشه ای نامیده می شوند. اینها معمولا مانند پیچ های کوچک، سیلندرها یا صفحات شکل می گیرند. برای اینکه ایمپلنت آندوسپتین موفق شود، استخوان باید به اندازه کافی عمیق و گسترده باشد تا بنیاد امن را فراهم کند. هنگامی که بافت  صمغی بهبود می یابد، یک جراحی دوم برای اتصال یک پست به ایمپلنت اصلی لازم است. در نهایت، یک دندان مصنوعی (یا دندان) به صورت جداگانه پس از پیوستن یا در یک پل یا دندان مصنوعی متصل می شود.

ایمپلنت Subperiosteal

_ این نوع ایمپلنت شامل یک قاب فلزی است که بر روی جتنج (درست زیر بافت آدامس ) قرار دارد. همان طور که لثه ها بهبود می یابند، قاب به سمت استخوان فک هدایت می شود. ایمپلنت ها، که به قاب متصل می شوند، از طریق لثه ها خارج می شوند. و مانند ایمپلنت های آندوسپتال، دندان های مصنوعی نیز به پست ها نصب می شوند.

بخاطر داشته باشید:

طول عمر و موفقیت ایمپلنت بستگی به بهداشت دهان و دندان شما دارد.

 

بیشتر بخوانید ... یکپارچگی استخوانی اطراف ایمپلنت ها

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان از جمله ناتوانی در حفظ سلامت دندان به دلیل بروز برخی از مشکلات مانند از بین رفتن دندان هایشان میشوند این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند تنظیم یک رژیم غذایی سالم که مانع از دست رفتن سلامت دندان شما می شوند را بکار گیرند.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

 

 

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB
WeCreativez WhatsApp Support
از ما بپرسید!
سلام ، چطور می توانم کمک کنم؟