02144444103
ارتودنسی اولیه

ارتودنسی اولیه

17 تیر 98 ارتودنسی اصطلاحات دندانپزشکی بهداشت دهان و دندان دندانپزشکی کودکان زیبایی کلینیک دندانپزشکی

ارتودنسی اولیه

درمان ارتودنسی در کودکان و نوجوانان به عنوان ارتودنسی اولیه شناخته می شود و می تواند در سن 6 یا 7 سالگی شروع شود. در این سن، دندان هنوز در حال توسعه است و فک هنوز در حال رشد است. 

مهم است که توجه داشته باشید که درمان توسط ارتودنسی اولیه در مورد تمام مشکلات دندانی به کار نمی رود؛ با این حال، ممکن است در بعضی موارد کمک کند. دو شرایطی که نیاز به مداخله زودهنگام دارند، کراس بایتی ها و دندان های جلويی هستند. (در حالت عادی، دندان‌های فک بالایی قسمتی از دندان‌های فک پایین را می‌پوشانند. اگر این حالت برعکس باشد می گویند دندان‌های فرد دچار مشکل کراس بایت می‌باشد) . مانند زمانی که دندان های جلو که می توانند در یک تصادف، مانند سقوط، شکسته شوند یا مجروح شوند.
بیشتر بخوانید ... نکات روزانه برای حفظ سلامت دندان ها

فواید ارتودنسی

ارتودنسی اولیه (فواید ارتودنسی)

ارتودنسی اولیه (فواید ارتودنسی)

مداخله زود هنگام دور از این واقعیت است که چون فک کودک هنوز در حال رشد است نمیتواند تاثیر گذار باشد. درمان توسط ارتودنسی اولیه نیز ممکن است مفید باشد، زمانی که آرک دندان ها ( حفره‌ای‌ استخوانی‌ که‌ ریشه ی دندان‌ در آن‌ قرار گرفته‌ است) و فک ها در موقعیت صحیح نیستند. دستگاه های کاربردی می توانند این مشکلات را حل و فصل کنند. درمان بیشتر معمولا بعدا مورد نیاز است، اما ممکن است بیمار زمان کوتاه تر و کمتری در این پروسه درگیر باشد.

ارتودنسی های کودکان در دوازده سال گذشته بسیار پیشرفت کرده اند. تکنولوژی آنها را راحت تر و جذاب تر از باند های اکثر بزرگسالان کرده. همچنین آنها  مقرون به صرفه تر هستند، به این معنی که کودکان اختیار بیشتری در انها دارند.

بهداشت دهان و دندان

بهداشت دهان و دندان  برای بچه های با بند و دیگر لوازم دندان پزشکی بسیار مناسب است. سه تا چهار بار در روز،دندان کودک خود را با آب بشویید تا غذایی را که ممکن است در لابلای ارتودنسی گرفتار شود، بشویید و سپس با مسواک کاملا برس بزنید. هر شب قبل از خواب دندان کودک خود را بشویید و سپس با خمیر دندان فلوراید شستشو دهید تا دندان ها را قوی و سالم نگه دارید.

شما همچنین باید یک بار در روز، به استفاده از نخ دندان کودک خود کمک کنید، این کار کمک می کند تا مواد غذایی و پلاک هایی که در  زیر خط دندان قرار گرفته اند خارج شوند که در غیر این صورت به تارتار تبدیل می شود.  Flossing با braces می تواند دشوار باشد، اما شما می توانید از گزینه های بسیاری برای کمک به اطمینان از سالم ماندن لثه سالم کمک بگیرید. با پزشک ارشد ارتودنسی یا دندانپزشک خود برای توصیه های مراقبت از دهان صحبت کنید.

هر شش ماه، فرزندتان را برای تمیز کردن و بازرسی به دندانپزشک ببرید. دندانپزشک می تواند مناطقی را که نیاز به توجه بیشتری دارند مشخص کند و به شما اطمینان دهد که دندان های کودک شما سالم و تمیز است. اغلب دندانپزشک یا متخصص بهداشت شما می تواند ابزار یا ایده های مفید برای سالم نگه داشتن دندان های کودک شما ارائه دهد.

 

بیشتر بخوانید ... ارتودنسی بزرگسالان

نتیجه گیری:

امروزه افراد زیادی دچار مشکلات بهداشت دهان و دندان از جمله ناتوانی در حفظ سلامت دندان به دلیل بروز برخی از مشکلات مانند انحراف و کج بودن دندان هایشان میشوند این می تواند ناشی از خوردن بعضی از غذاها، نوشیدن نوشیدنی ها، کمبود ویتامین های اساسی، عفونت های دهان و دندان و یا مشکلات روزمره بهداشت دهان و دندان باشد. با این حال، هنگامی که یک فرد قادر به جلوگیری از این عمل نیست، مراجعه به یک دکتر یا دندانپزشک کار عاقلانه ای خواهد بود. آن ها می توانند علت اصلی را تعیین کنند و با روش هایی مانند تنظیم یک رژیم غذایی سالم که مانع از دست رفتن سلامت دندان شما می شوند را بکار گیرند.

پیشنهاد ویژه : با رزرو آنلاین نوبت می توانید 15 درصد تخفیف در خدمات دندانپزشکی دریافت کنید

گردآوری : گروه بهداشت دهان و دندان کلینیک دندانپزشکی تاج

Scroll Now
تعداد 0

از دکتر بپرسید

کامل ترین آرشیو مطالب دندان پزشکی، زیبایی و بهداشت دهان
سوال از پزشک
  • برای دریافت مشاوره دقیق تر بهتر است حضوری مراجعه کنید. شما می توانید با دریافت نوبت آنلاین سوالات خود را مستقیما از کلینیک تاج بپرسید. و همچنین از ۵% تخفیف ثبت نام آنلاین برای ارتودنسی نیز استفاده نمایید
  • لطفا از صحت اطلاعات تماس خود اطمینان حاصل کنید در غیر این صورت امکان ارسال پاسخ وجود نخواهد داشت.
  • لطفا دقت فرمایید که آدرس ایمیل www ندارد.
Maximum upload size: 159.38MB